Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

215. Wrocław JUG - Marian Jureczko && Paweł Zajączkowski

215-wroclaw-jug-marian-jureczko-pawel-zajaczkowski
Wydarzenie:
215. Wrocław JUG - Marian Jureczko && Paweł Zajączkowski
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
27.02.2024 (wtorek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Ocado Technology Wrocław Office
Adres:
Szewska 8
Opis:

1. Temat: Wojownicy, bardowie, druidzi i czarodzieje w IT - jak z nimi rozmawiać?

Abstract:

Czy zdarza Ci się mieć wrażenie, że jesteś otoczony przez postacie, z którymi nijak nie da się dogadać i są nad wyraz irytujące? Są zbyt głośne i karkołomne lub wiecznie milczą? Zadają mnóstwo pytań albo nie czytają w ogóle maili? Spóźniają się na spotkania albo zabierają całe powietrze w pokoju dla siebie? Tratują wszystkich bez ogródek lub owijają w nieskończone zwoje bawełny?

Przygody w zróżnicowanej drużynie śmiałków w krainie IT bywają niełatwym wyzwaniem. Nieokrzesani Wojownicy, narcystyczni Bardowie, powolni Druidzi i chłodni Czarodzieje. A może: odważni Wojownicy, urzekający Bardowie, kojący Druidzi i wnikliwi Czarodzieje?

Jak grać w komunikację? Usiądź i posłuchaj.

*Może zawierać niemałe ilości odwołań do Władcy pierścieni, Gwiezdnych wojen, Gry o Tron, The Office i innych…

Język: PL

Prelegent: Paweł Zajączkowski

Paweł siedzi we Wrocławskim IT od 2009. Rozgrzebywał kod w fińskim telecomie, niemieckiej logistyce, szwajcarskim banku, fabryce aut, podróżniczym startupie, brytyjskim compliance oraz wynajmie willi.

Aktualnie zszedł na ciemną stronę mocy i zajmuje się opieką nad stadkiem programistów i team leaderów, programem mentoringowym, gildiami oraz wtykaniem wszędzie swojego nosa.

Prywatnie lubi czytać, grać w planszówki, RPG papierowe i komputerowe, trenuje trójbój siłowy oraz kolekcjonuje stare Lego Technic. Gdy najdzie go wena, pisze o technologii, ludziologii i smokach na HowToTrainYourJava.com.


2. Temat: Recruiter fallacies

Abstract:

Uf, rekrutacja dobiegła końca! Aleź to był intensywny czas, pełen wyzwań zarówno dla kandydata jak i rekrutera. Kandydat wyłącza się ze spotkania, a rekruterzy dopisują ostatnie notatki i rekomendacje w kajetach…

Pojawia się jednak istotne pytanie - czy obraz kandydata, który powstał w głowach rekruterów i został “przeniesiony na papier” oddaje rzeczywistość? W trakcie spotkań dochodzi do wielu zjawisk zakłócających przepływ informacji między kandydatem a rekruterem, wpływając zarówno na jedną, jak i drugą stronę procesu rekrutacji.

Zapraszam na podróż przez krainę, w której zderzają się dwa światy - psychologii i technologii. Podczas niej, przyjrzymy się różnorodnym błędom i złudzeniom poznawczym, które mogą wpłynąć na to, w jaki sposób postrzegamy kandydatów i jak oni sami się postrzegają, a także na ocenę dokonywaną przez rekrutera (czasami błedną). Omówimy mechanizmy tych zjawisk, a także przedstawię Wam garść praktycznych rozwiązań do zaaplikowania po obu stronach stołu rekrutacyjnego.

Na pewno nie raz sami byliście w procesie rekrutacji, a może też mieliście okazję wcielić się w rolę rekrutera technicznego w swojej organizacji - wpadnijcie, każdy wyciągnie coś wartościowego dla swojej strony stołu ;)

Język: PL

Prelegent: Marian Jureczko

Programista Java z kilkunastoletnim doświadczeniem i pasjonat tematów związanych z jakością oprogramowania. Współtwórca narzędzia test-arranger oraz autor szeregu artykułów dotyczących testowania. Od ponad 6 lat w Ocado Technology.Profile pracodawców

Podobne wydarzenia