#305 A.Jach: Grupowe podejmowanie decyzji - dlaczego idzie jak po grudzie?

UWAGA: Jest to warsztat stacjonarny.
Limit uczestników: 12 osób.
Dzięki uprzejmości gospodarzy spotykamy się:
w PKO Bank Polski przy ul. Chmielnej 89 w Warszawie,
w poniedziałek 9. września.
Nasz gospodarz wymaga imion i nazwisk uczestników, pod uwagę będą więc brane jedynie te osoby, które mają imię i nazwisko w nazwie profilu na meetup.
**Zabierzcie ze sobą dokumenty tożsamości!**.Prosimy też o pojawienie się w recepcji budynku kwadrans wcześniej.
Spotkanie pt.: "Grupowe podejmowanie decyzji - dlaczego idzie jak po grudzie? Warsztat socjokratycznego podejmowania decyzji w grupie"
Pewnie zastanawiałaś/eś się nie raz dlaczego tak ciężko podejmować decyzje w grupie. Frustrowało Cię, że rozmawiacie o nieistotnych sprawach zamiast posuwać się do przodu. Albo słuchałeś/aś jak ktoś o wyższym statusie w grupie przekonuje resztę, albo największa gaduła przemyca ludzi na swoją stronę. A może trudno Ci było wyłapać jaki jest właściwie argument za albo przeciw jakiejś decyzji...
To tylko kilka z wielu różnych problemów, które pojawiają się przy podejmowaniu decyzji w grupie. Socjokracja ma na to sposób. Pomaga wyklarować propozycję, a następnie uczy zorganizowania grupowej dyskusji w taki sposób, że każda osoba wie co się dzieje i na jakim jesteśmy etapie. Poza tym, w socjokracji decyzje podejmuje się przez sprzeciw. Towarzyszy temu przekonanie, że niezgoda na zaproponowane rozwiązanie jest ok - pokazuje nam ryzyka albo niepełną informację na dany temat. Sprzeciw musi być jednak podparty odpowiedzią na pytanie - dlaczego podjęcie tej konkretnej decyzji zagraża naszemu celowi/organizacji/zespołowi.
Na warsztacie weźmiemy sobie jakiś prosty temat i spróbujemy razem podjąć decyzję. A potem będziemy świętować.
Jest to spotkanie dla:
Wszystkich, którzy mają problemy z grupowym podejmowaniem decyzji ;)
Poznaj prowadzącego:
Aleksandra Jach - facylitatorka, coachka, trenerka, kuratorka sztuki. Pracuje w różnych rolach, pod tym samym celem - wspierania lepszej komunikacji w organizacjach, żeby działały bardziej skutecznie i z większym sensem. Ma szerokie doświadczenie w kierowaniu złożonymi projektami artystycznymi, które zdobywała w Polsce i zagranicą (m.in. w Hamburger Bahnhof i DaaD w Berlinie). Jest autorką pierwszego polskiego dokumentu sieciowego o transformacji energetycznej: https://buriedsun.biennalewarszawa.pl. Współzakładała Kulturę dla Klimatu - kolektyw działający na rzecz zmian w sektorze kultury w stronę świadomego korzystania z zasobów. Jest jedną z fundatorek Fundacji Huba, która wspiera w rozwoju organizacji i strategicznej komunikacji.
ZAPISY:
!!!UWAGA!!!
Ten warsztat stacjonarny przeznaczony jest jedynie dla 12 osób!
Z góry ślemy gratulacje dla szczęśliwego tuzina uczestników tego absolutnie elitarnego warsztatu!
Prosimy Was o przemyślane zapisy i dbałość o jak najszybsze wypisanie się z warsztatu w przypadku ewentualnej rezygnacji z uczestnictwa.
Jeśli jednak okaże się, że nie udało Ci się zapisać, zachęcamy do śledzenia tego MeetUpu. Kto wie - być może ktoś odpadnie w trakcie i uda Ci się dołączyć?
Jak zwykle, pierwszeństwo będą miały osoby, które "nie marnują" miejsc - czyli jak się zadeklarują, to przychodzą. Rezerwujemy sobie więc prawo do nie wpuszczenia zapisanych na listę uczestników, którzy nie spełniają powyższego, lub któregokolwiek z innych kryteriów (np. kryterium posiadania imienia i nazwiska w profilu na MeetUpie).
Zapisy na listę zbieramy do końca dnia w środę 04.09.2024r. W czwartek 05.09. wybierzemy uczestników.
Wszystkich Was, którym nie uda się na warsztat dostać, z góry przepraszamy. Zapraszamy na następne wydarzenia!
***
Zapraszamy do zapoznania się z naszym FAQ
***
Gorące podziękowania dla PKO BP za gościnę! A także kawę, herbatę, wodę i drobne przekąski :)