en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

40. spotkanie Toruń JUG

Wydarzenie:
40. spotkanie Toruń JUG
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
28.03.2018 (środa)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Wydzial Matematyki i Informatyki UMK
Adres:
ul. Chopina 12/18
Strona www:
Agenda:
  • "Ratpack - praktyczne wprowadzenie"


W prezentacji tej chciałbym podzielić się z Wami zajawką, jaką złapałem już po pierwszym kontakcie z Ratpackiem. Nie będziemy tracić czasu na pisanie "Hello World'a", nie będziemy też próbowali w tak krótkim czasie omówić i poznać wszystkie przypadki użycia Ratpacka. Nie będziemy też silić się na porównania z innymi rozwiązaniami dostępnymi na rynku, jak i również nie będziemy starali się zobaczyć w Ratpacku rozwiązania wszystkich naszych dotychczasowych programistycznych problemów. Zamiast tego skupimy się na jednej z jego najważniejszych zalet - asynchroniczności oraz nieblokującym przetwarzaniu żądań HTTP. Zrozumiemy dzięki temu, kiedy faktycznie warto dać szansę Ratpackowi i jakie będziemy mieć z tego korzyści. Będzie mało slajdów, za to dużo kodu. Zapraszam!


O prelegencie:


Szymon Stępniak - freelancer, współpracujący aktualnie z Upwork Global Inc. Amator pracy asynchronicznej. Założyciel Toruń Java User Group. Na życie zarabia programując w Javie i Groovym. Dla przyjemności odpowiada na pytania na Stack Overflow, uczy się Haskella, gra na gitarze i zajmuje się montażem video. Tweetuje pod handlem https://twitter.com/wololock  • "Apache Beam - promyk nadziei data engineera."


W świecie mikrousługowym architektura Lambda zadomowiła się już na dobre. Tak przetwarzania streamingowe, jak i batchowe buduje wiele firm. Na rynku (o ile o rynku można mówić w kontekście open source) istnieje wiele frameworków, każdy jednak ma pewne cechy, które — zwłaszcza przy dużych projektach — utrudniają pracę. Jedne służą do przetwarzania real-time, drugie lepiej spisują się w workloadach batchowych. Niektóre z nich zaś można uznać za „rock-solid” tylko jeśli uruchamiamy je na Hadoopie. Nie brak tych problemów jest jednak główną zaletą Beama. A co nią jest? Dowiecie się na prezentacji! Poruszymy takie kwestie jak model przetwarzania, use-case’y, w których Beam się sprawdza, a także środowiska uruchomieniowe. Zobaczycie też, jak uruchamiać joby Apache Beam na Google Cloud Platform.


O prelegentach:


Robert Mroczkowski — jest inżynierem platformy danych lubującym się w rozwiązywaniu problemów i nowymi trendami w BigData. Wierzy w paradygmat data-driven odnośnie wytwarzanych produktów. Poza tym uwielbia jeździć na łyżwach i grać w hokeja.


Piotr Wikieł — inżynier platformy danych szczególnie lubujący się w rozwiązaniach z pogranicza programowania i machine-learningu. Aktualnie członek zespołu utrzymującego ekosystem Hadoopowy w Allegro. Zainteresowania: monotonna muzyka i nudne książki.

Opis:

Serdecznie zapraszamy na czterdzieste spotkanie Toruń Java User Group, które odbędzie się w środę, 28 marca 2018 roku w godzinach 18:00-20:00 w sali S9 na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK (ul. Chopina 12/18).


Będzie to jednocześnie spotkanie URODZINOWE - obchodzimy 4 rok istnienia Toruń JUG, a w związku z tym szykujemy dodatkowo małą niespodziankę.


Wstęp na spotkanie jest wolny, obecność na wcześniejszych spotkaniach nie jest wymagana - pomiędzy spotkaniami nie ma żadnych zależności, do naszej społeczności można dołączyć w dowolnym momencie. Na spotkanie możesz przyjść bez rejestracji na portalu Meetup, jednak chcielibyśmy zachęcić Cię do kliknięcia w RSVP - osoby, które zapiszą się na to spotkanie wezmą udział w losowaniu kilku cennych upominków. Do rozdania mamy:


2 × roczna licencja na dowolny produkt od JetBrains (https://www.jetbrains.com/products.html)

2 × ebook od wydawnictwa Manning


Szykujcie się także na kilkanaście dodatkowych fantów do rozlosowania. Więcej info wkrótce !!!


Po spotkaniu zapraszamy tradycyjnie na małe after party do Parter - Whisky Vodka Cocktail Bar. Będzie to świetna okazja do tego aby uczcić urodziny JUGa, porozmawiać na różne tematy, spędzić wspólnie miło czas oraz poznać się trochę lepiej.


Do zobaczenia! :)Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Podobne wydarzenia