Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

42. spotkanie Toruń JUG

Wydarzenie:
42. spotkanie Toruń JUG
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
30.05.2018 (środa)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Wydzial Matematyki i Informatyki UMK
Adres:
ul. Chopina 12/18
Opis:
  • "Panie, a co to ta chmura? - kilka słów o AWS, a może kilkanaście"


Coraz częściej aplikacje i serwisy które tworzymy opierają się o rozwiązania IAAS i PaaS dostarczane przez AWS.

Jak się w tym odnaleźć? Na co zwrócić uwagę, by korzystać z nich w sposób bezpieczny i racjonalny pod względem architektonicznym, jak i kosztowym? Podczas prezentacji postaram się odpowiedzieć na te pytania, jak również omówić podstawowe usługi AWS.


O prelegencie:


Wojciech Orzechowski - architekt i devops współpracujący z LCloud - polskim partnerem AWS o statusie Advanced. Champion AWS Authorized Instructor prowadzący szkolenia "Developing on AWS" i "DevOps Engineering on AWS". Posiadacz 5 certyfikatów AWS.


  • "Uczenie maszynowe – lepiej wcześnie niż później"


Uczenie maszynowe to dział nauki/inżynierii, którego popularność w ostatnich latach eksploduje. Ogromne zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie widać już za oceanem, w Polsce ta dyscyplina dopiero raczkuje, w Toruniu prawdopodobnie jest jeszcze praktycznie nieobecna. Wygląda na to, że za 10-15 lat uczenie maszynowe będzie wszechobecne również na naszym podwórku, dlatego właśnie teraz jest najlepszy czas, żeby spróbować zostać tzw. data scientistem.

W czasie wykładu pokażę, czym różni się uczenie maszynowe od „tradycyjnych algorytmów”, w jakim języku piszą data scientiści i jak zostać jednym z nich. Opowiem też o kilku szczególnie efektownych osiągnięciach ostatnich kilku lat, uzmysławiających nam, że nasze dzieci będą już dorastały w zupełnie innych czasach.


O prelegencie:


Patryk Miziuła - Data Scientist w deepsense.ai

Po zrobieniu doktoratu z matematyki popracowałem trochę na uczelni (IMPAN). Potem postanowiłem spróbować swoich sił w uczeniu maszynowym. W firmie deepsense.ai zostałem tzw. data scientistem: uczestniczyłem w projektach dotyczących m.in. kryminologii, medycyny czy kosmetologii. Obecnie zajmuję się głównie prowadzeniem warsztatów i wykładów z uczenia maszynowego dla firm i uczelni na całym świecie. W wolnych chwilach gram na perkusji i głowię się, co by tu zrobić, żeby w Bydgoszczy żyło się lepiej.


Profile pracodawców

Podobne wydarzenia