en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

49. Toruń JUG

Wydarzenie:
49. Toruń JUG
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
27.02.2019 (środa)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Wydzial Matematyki i Informatyki UMK
Adres:
ul. Chopina 12/18
Strona www:
Opis:
  • "Prowadzenie bloga z poziomu IDE - sztuczki i najlepsze praktyki"


Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się wystartować blog, zainstalować wszystkie niezbędne wtyczki, napisać artykuł (lub dwa), aby po kilku dniach lub tygodniach zarzucić jego dalszy rozwój? A może od dawna nosisz się z zamiarem wystartowania, ale mnogość różnych opcji skutecznie odwodzi Cię od tego pomysłu? Być może masz wątpliwości, że nie warto? W tej prezentacji chciałbym pokazać od praktycznej strony, że można podejść do tego tematu zupełnie inaczej. Pokażę Ci kilka alternatywnych możliwości w stosunku do najpopularniejszych rozwiązań takich jak WordPress, Medium, Blogger itd. Przekonasz się, że bloga można skutecznie prowadzić z poziomu IDE. Zaś dzięki dobrym praktykom znanym powszechnie w świecie open source wspólnie zastanowimy się jak rozpalić i podtrzymać motywację do dalszego rozwoju. A wszystko to poparte praktycznymi przykładami z masą gotowych do zastosowania rozwiązań!


O prelegencie:


Szymon Stępniak - prowadzę bloga https://e.printstacktrace.blog za pośrednictwem którego dzielę się moją pasją do programowania i rozwiązywania nietuzinkowych problemów. Pracuję zdalnie jako freelancer oraz Delivery Automation Architect dla Upwork Global Inc. Mój najlepszy sposób na spędzanie wolnego czasu? Cisza, spokój i książka, której treść pobudza do myślenia


  • "The Good, The Bad and The API"


"Gratujacje, właśnie stworzyłeś perfekcyjne API zgodnie ze sztuką" - ...i co dalej? Czasami, tworząc interfejs zapominamy, że będą z niego korzystali ludzie, interfejs będzie się zmieniał, rozwijał, że nie jest to tylko kawałek pięknego kodu, ale coś co ma być użyteczne i funkcjonalne. W tej prezentacji chciałbym przejść przez swoiste studium przypadków różnych integracji z API, które miałem okazję doświadczyć i podzielić się zestawem znaków ostrzegawczych, które sobie wyrobiłem i które w miarę sprawnie informują mnie, czy następna integracja będzie przyjemna, czy raczej bolesna.


O prelegencie:


Miłosz Rembisz - zawodowo programista java z 7-letnim doświadczeniem, korpo-szczur, wyznawca toZależyzmu, lubiący debugować problemy w legacy codzie, żeby móc potem git-blame’ować autora i wspólnie, w sposób konstruktywny, znaleźć optymalne rozwiązanie. Prywatnie ojciec, mąż, game-o-holic, czytacz fantastyki i oglądacz anime.


Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Podobne wydarzenia