Logo Crossweb

53. Spotkanie DC Bydgoszcz i Toruń - SQLServer 2022 edition

Wydarzenie:
53. Spotkanie DC Bydgoszcz i Toruń - SQLServer 2022 edition
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
20.12.2022 (wtorek)
Godzina:
17:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Bydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu
Adres:
Gdańska 5
Strona www:
Agenda:
  • 17:00 do 17:05 Wprowadzenie
  • 17:05 do 17:50 Tomasz Waloszek "Nowości w SQLServer 2022 dla programistów"
  • 17:50 do 18:10 przerwa, pizza time
  • 18:10 do 19:10 Michał Sadowski "MS SQL Server 2022 Azure-enabled – co to naprawdę oznacza?"
Opis:

Po długiej a nawet bardzo długiej przerwie (bo minęły już 34 miesiące) wracamy do regularnych spotkań naszej grupy.


Czas i miejsce:

Wtorek 20 grudnia 2022, 17:00

Bydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu

ul. Gdańska 5 (sala konferencyjna)


O wystąpieniach:

  • Tomasz Waloszek "Nowości w SQLServer 2022 dla programistów"

SQL Server 2022 wprowadza nowe i ulepszone funkcje, które mogą być przydatne każdemu programiście. W czasie sesji pokażę co nowego w funkcjach operowania na danych, pracy z danymi JSON, jak również w jaki sposób możemy pobrać dane z RestApi czy datalake bez wykorzystania zewnętrznych narzędzi.

  • Michał Sadowski "MS SQL Server 2022 Azure-enabled – co to naprawdę oznacza?"

W połowie listopada 2022 Microsoft ogłosił nową wersję popularnego silnika bazodanowego SQL Server 2022. W materiałach można znaleźć wiele stwierdzeń typu „Azure-enabled” czy „cloud-connected” – jednak co to w praktyce oznacza? Na sesji pokaże w jaki sposób możemy skorzystać z dobrodziejstw MS SQL Server w połączeniu z Microsoft Azure poprzez funkcjonalności takie jak Azure Synapse Link for SQL, Link for Azure Managed Instance czy integracją z usługą Microsoft Purview. Sesja z dużą ilością demonstracji oraz przestrzenią na pytania związana z SQL Server, Azure i nie tylko.


Informacja o prelegentach:

  • Tomasz Waloszek - Architekt, programista, trener z wieloletnim doświadczeniem w projektowaniu i tworzeniu systemów Business Intelligence oraz procesów przetwarzania danych. Lider i współzałożyciel grupy bydgosko-toruńskiej Data Community. Na co dzień pracuje jako Data Architekt w firmie Predica odpowiadając za architekturę u jednego z głównych klientów. Pasjonat danych i technologii MS lubiący dzielić się swoją wiedzą, pasją zarówno na spotkaniach grup lokalnych jak również na konferencjach związanych z SQLServer.
  • Michał Sadowski - Trener i ekspert bazodanowy z dużym doświadczeniem we wspieraniu decyzji architektonicznych klientów, przeglądów infrastruktury oraz doradztwa w zakresie baz danych i aplikacji opartych o Microsoft SQL Server. Lider krakowskiej grupy Data Community oraz aktywny prelegent na konferencjach związanych z SQL Server w Polsce i Europie. Na co dzień pracuje jako Microsoft Technical Trainer szkoląc klientów z całego świata z platformy Microsoft Azure. W latach 2020-2021, wybrany przez Microsoft jako MCT Regional Lead, a także Microsoft MVP w kategorii Data Platform.

Zachęcamy do zgłaszania swoich sesji. Jeśli wiecie coś, czego inni nie wiedzą, chcecie zgłębić temat, podzielić się ciekawym przypadkiem lub zacząć swoją przygodę prezentera (jak coś chętnie pomożemy) piszcie na [email protected]


Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym!

Podobne wydarzenia