65. spotkanie Toruń JUG - O

Cześć!
Zapraszamy Was na 65. spotkanie naszego Community - ostatnie przed wakacjami! Już 28 czerwca w godzinach 18:00-20:00 na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK (ul. Chopina 12/18) w sali S9 spotykamy się z Wami oraz naszymi Prelegentami.
Dla przypomnienia - jak zwykle wstęp jest wolny, obecność na wcześniejszych spotkaniach nie jest wymagana. UWAGA: ze względów formalnych musieliśmy ograniczyć liczbę osób, więc jeżeli będziecie wiedzieć, że nie przyjdziecie a się zapisaliście to zwolnijcie miejsce dla innej osoby! Druga rzecz - w celu poprawnej identyfikacji prosimy w miarę możliwości o podanie imienia i nazwiska w profilu meetupowym.
I jeszcze trochę ogólnego info...
Dzięki Simplito będziecie mogli zobaczyć nagrania z tego spotkania na naszym kanale YT (https://www.youtube.com/TorunJUG), a oprócz tego fanty dla Was przygotowali:
- JetBrains -> 2 vouchery na oprogramowanie,
- Allegro -> 3 książki
- Helion -> 2 książki
- Soonly -> książka
Jak zwykle, już po wszystkim, zapraszamy Was tradycyjnie na małe after party do Deer Bear Pub ;)
A teraz trochę o naszych Prelegentach i ich prelekcjach:
***
"Annotation procesor. Magiczne mambo jambo czy sensowne narzędzie?"
Czy zdarzyło Ci się napisać ostatnio annotation processor w komercyjnym projekcie? Ja miałem ostatnio okazję i chciałem o tym opowiedzieć.
Przy okazji chciałbym przedstawić trochę historii tego narzędzia, jak jest używane przez innych, jak je napisać, jakie ma wady i zalety oraz w czym się różni od refleksji. Spróbujemy też ustalić czy nie ma go już przypadkiem w Twoim projekcie.
O prelegencie:
Jacek Dubikowski – ma ponad 6 lat doświadczenia komercyjnego w Javie, od ponad 3 lat w VirtusLabie, obecnie na stanowisku Senior Software Engineera. Śledzi newsy z całego świata IT, a w wolnych chwilach pogłębia znajomość Kotlina i uczy się Haskella. Interesuje go przyszłość związana z zarządzaniem zespołami IT. Lubi spędzać czas gotując, czytając książki historyczne, grając w squasha, a także na Switchu.
* * *
"The Secret Life of CVEs"
Chciałbym przedstawić wyniki badań czasu życia CVE w repozytoriach dostępnych na platformie z World Of Code. Wykorzystaliśmy analizę przeżywalności, aby zbadać, w jaki sposób cechy języków programowania, projektów i samych CVE wpływają na czas naprawy błędów.
Publikacja: https://conf.researchr.org/details/msr-2023/msr-2023-mining-challenge/2/The-Secret-Life-of-CVEs
Kod źródłowy eksperymentów: https://github.com/ncusi/secret_life_of_CVEs
Grupa badawcza na WMiI UMK: https://github.com/ncusi
O prelegencie:
Mikołaj Fejzer - programista, hobbystyczny badacz kodu źródłowego oraz zastosowań sztucznej inteligencji do inżynierii oprogramowania. Obecnie zatrudniony w Soonly Finance.