Logo Crossweb

#7 Spotkanie Gdańsk Embedded Meetup

Wydarzenie:
#7 Spotkanie Gdańsk Embedded Meetup
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Data:
04.10.2022 (wtorek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Sztuka Wyboru
Adres:
ul. Słowackiego 19
Strona www:
Organizator:
GlobalLogic Polska
Opis:

Gdańsk Embedded Meetup powraca!


Pierwsze spotkanie w sezonie 2022/23 odbędzie się we wtorek 4 października o godzinie 18.00. Miejscem spotkania będzie Sztuka Wyboru ul. Słowackiego 19, Gdańsk (Garnizon)


Harmonogram:

18.00 Szymon Jesionek - "Automotive Embedded Security"

19.00 Przerwa na pizzę

19.20 Krzysztof Malicki, Michał Szymański - "Druga strona medalu, czyli infrastruktura chmurowa do obsługi embedded i IoT"


Prezentacja 1:

Temat: "Automative Embedded Security"


Opis: Czy cyberbezpieczeństwo w świecie automotive, aż tak mocno różni się od cyberbezpieczeństwa znanego z naszych domowych sieci?

W przeszłości regulacje dotyczące cyberbezpieczeństwa odnosiły się do sektora bankowego,medycznego czy też energetycznego. Obecnie rynek motoryzacyjny przechodzi rewolucję cyberbezpieczeństwa. Opis budowy sieci, protokołów i podstawowych wymagań które muszą być spełnione w samochodach osobowych pozwoli nam zrozumieć dlaczego samochód jest narażony na zagrożenia niespotykane w innych branżach. Podczas prezentacji postaram się przedstawić powody dlaczego mechanizmy zapewniające cyberbezpieczeństwo znane od lat w sieciach IT nie mogą być implementowane bezpośrednio do "komputerów na kółkach".


O sobie: Szymon Jesionek - Absolwent Elektroniki na Politechnice Gdańskiej, inżynier automotive pracujący w działach R&D producentów samochodów jak i dostarczycieli podzespołów. Obecnie łącze moje zamiłowanie do cyberbezpieczeństwa z automotive embedded pracując jako inżynier bezpieczeństwa dla firm z branży motoryzacyjnych skupiając się na wdrażaniu standardu ISO 21434.


Prezentacja 2:

Temat: "Druga strona medalu, czyli infrastruktura chmurowa do obsługi embedded i IoT"


Opis: Różnice w podejściu do projektowania systemów embedded i systemów chmurowych. Wyzwania stojące przed systemami chmurowymi do obsługi ruchu IoT. Technologie serverless. Technologie IaC.

Kwestie do poruszenia:

- skalowanie krótkoterminowe i długoterminowe

- systemy bezstanowe i stanowe

- rozpraszanie ruchu, obciążenia i magazynów

- odporność na awarie i dostępność

- technologie serverless


Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym!

Podobne wydarzenia