Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

71. spotkanie Toruń JUG - O "Truffle w GraalVM" oraz "Testach black box"

71-spotkanie-torun-jug-o-truffle-w-graalvm-oraz-testach-black-box
Wydarzenie:
71. spotkanie Toruń JUG - O "Truffle w GraalVM" oraz "Testach black box"
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
24.04.2024 (środa)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Wmii
Adres:
Fryderyka Chopina 12
Opis:

Cześć!


Zapraszamy Was na 71. spotkanie Toruń JUG! 24 kwietnia w godzinach 18:00-20:00 na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK (ul. Chopina 12/18) w sali S9 spotykamy się z Wami oraz naszymi Prelegentami.


Dla przypomnienia - jak zwykle wstęp jest wolny, obecność na wcześniejszych spotkaniach nie jest wymagana. UWAGA: ze względów formalnych musieliśmy ograniczyć liczbę osób, więc gdy jednak wypadnie Wam nieobecność, zwolnijcie miejsce dla innej osobyDruga rzecz - w celu poprawnej identyfikacji prosimy, w miarę możliwości, o podanie imienia i nazwiska w profilu meetupowym.


I jeszcze trochę ogólnego info...


Dzięki Simplito będziecie mogli zobaczyć nagrania z tego spotkania na naszym kanale YT (https://www.youtube.com/TorunJUG), a oprócz tego sporo fantów dla Was przygotowali:

  • JetBrains -> vouchery na oprogramowanie,
  • Allegro -> książki,
  • Helion -> książki

Jak zwykle, już po wszystkim, zapraszamy Was tradycyjnie na małe after party do Deer Bear Pub ;)

A teraz trochę o naszych Prelegentach i ich prelekcjach:


Kopiąc Trufle - Odkrywanie tajemnic najmniej zrozumiałego elementu GraalVM

Myślisz, że znalezienie trufli jest trudne? Spróbuj zrozumieć Truffle w GraalVM!

W tej lekkostrawnej prezentacji zamierzam uprościć to, co skomplikowane, i wyjaśnić rolę Truffle w ekosystemie GraalVM. Kontynuując kulinarną analogię, wyobraź sobie Truffle jako tajemniczy składnik, który wyciąga prawdziwy aromat GraalVM – wspiera wiele języków i zwiększa wydajność, tak jak prawdziwe trufle dodają daniu smak.

Przebijemy się przez techniczny żargon i wyjaśnimy, co naprawdę oznacza "framework implementacji języka". Dowiesz się, jak działa Truffle, dlaczego jest ważne, a nawet spróbujemy napisać jakiś kawałek prostego języka – zgodnie z zasadą "słowa są tanie, pokaż mi kod"


O prelegencie:

Artur Skowroński – Head of Java/Kotlin Engineering at VirtusLab. W tym roku stuknęła mu dycha w branży. Tę dekadę spędził przy bardzo różnych projektach - takich, które startowały od zera, jak i grubo starszych od niego. Miał przyjemność pracować po różnych stronach barykady - jako Software Engineer, Tech Lead, Architekt czy nawet Technical Product Manager, co pozwala podchodzić do problemów z szeroką perspektywą. W dalszym ciągu uwielbia brudzić sobie ręce - od ponad dwóch lat, co tydzień publikuje autorskie przeglądy wydarzeń w świecie JVM - https://vived.substack.com


W poszukiwaniu czarnej skrzynki - testowanie aplikacji przy użyciu testów "black box"

A gdyby tak potraktować aplikację jak czarną skrzynkę? A co jeśli wcisnę ten guzik? Co się stanie?

Jak napisać testy, żeby były pomocne przy rozwiązywaniu błędów z produkcji? Jak przetestować zmianę technologii?

Zapraszam na praktyczną prezentację w javie, gdzie pokażę nieortodoksyjne podejście do testowania aplikacji na przykładzie prostego serwisu.

O prelegencie:

Paweł Kapała - Programista, generalista, pozostający w związku małżeńskim z JVM już 19 lat, wcześniej programista hobbysta. Karmi się problemami do rozwiązania, które popija kawą najlepiej z przelewu. Zawodowo programował systemy od embedded po big data w startupach seed level i korporacjach na różnych stanowiskach. Zwolennik myślenia systemowego, podejścia data-driven. Konwertyta Clojure. Pasjonat-amator etymologii, psychologii. Początkujący muzyk. Od lat uprawiający regularnie siatkówkę. Tata trójki i edukator domowy.


Profile pracodawców

Podobne wydarzenia