Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

76. spotkanie Toruń JUG - O "Szyfrowaniu" oraz "Wzorcach komunikacji z RabbitMQ"

76-spotkanie-torun-jug-o-szyfrowaniu-oraz-wzorcach-komunikacji-z-rabbitmq
Wydarzenie:
76. spotkanie Toruń JUG - O "Szyfrowaniu" oraz "Wzorcach komunikacji z RabbitMQ"
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
29.01.2025 (środa)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika
Adres:
Grudziądzka 5
Opis:

Cześć!


Pierwsze po świątecznej przerwie spotkanie Toruń JUG - 29 stycznia w godzinach 18:00-20:00.


Tak jak wspominaliśmy w postach, mailach, na spotkaniu, slacku, itd... - nadszedł czas eksperymentu :)

  • Od stycznia, nasza NOWA LOKALIZACJA to Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej. Dzięki Katedrze Informatyki Stosowanej i Sebastianowi Meszyńskiemu, nowy jugowy rok zaczynamy na nowej sali, w nowym miejscu. Mamy nadzieję, że spełni ona Wasze i nasze oczekiwania :) Na miejscu postaramy się o to byście spokojnie odnaleźli drogę do celu!
  • Druga część nowości - w styczniu AFTER-PARTY organizujemy w pubie Pamela!


Info dla zmotoryzowanych

Najbliższe miejsca parkingowe dostępne za free możecie znaleźć na Cinema City oraz w okolicy cmentarza na Grudziądzkiej. Trochę dalej, dla tych, którzy wolą mieć bliżej z Afterka, koło straży na legionów.


I jeszcze więcej informacji...

Jak zwykle wstęp na spotkanie jest wolny, obecność na wcześniejszych spotkaniach nie jest wymagana. UWAGA: ze względów formalnych musieliśmy ograniczyć liczbę osób, więc gdy wypadnie Wam nieobecność, zwolnijcie miejsce dla innej osobyDruga rzecz - w celu poprawnej identyfikacji prosimy o podanie imienia i nazwiska w profilu meetupowym.


Dzięki Simplito będziecie mogli zobaczyć nagrania z tego spotkania na naszym kanale YT (https://www.youtube.com/TorunJUG), a oprócz tego sporo fantów dla Was przygotowali:

  • Allegro -> książki,
  • Helion -> książki,
  • JetBrains -> vouchery na oprogramowanie


A teraz trochę o naszych Prelegentach i ich prelekcjach:


"Od szyfrowanego maila do platformy E2EE"

Od szyfrowanego maila do platformy E2EE – to nie tylko hasło, ale i krótki opis naszej historii oraz wyzwanie, któremu postanowiliśmy sprostać.

Podczas nadchodzącego spotkania pokażemy, jak rozbudowywaliśmy naszą koncepcję Private Mind Exchange, opartą na technologii E2EE: od wstępnego prototypu szyfrowania maili, aż po skalowalną, uniwersalną platformę PrivMX z modułem Bridge i Endpointami klienckimi.

Dowiesz się, dlaczego pełne szyfrowanie (zachowujące zasadę „Zero Knowledge”) staje się dziś koniecznością, jakie korzyści niesie użytkownikom, a także jak w praktyce użyć naszej platformy w projektach pisanych w językach JavaScript i Java.


O prelegentach:

Błażej Zyglarski - wykładowca i progamista, w Simplito koordynator rozwoju platformy PrivMX, która wspiera deweloperów w tworzeniu aplikacji z wykorzystaniem szyfrowania end-to-end (E2E). Prywatnie pasjonat systemów smart home, druku 3D oraz gier planszowych.

Dawid Jenczewski - programista z doświadczeniem w tworzeniu aplikacji mobilnych, w Simplito zajmujący się projektami w Javie i Kotlinie, pasjonat rozwiązań wieloplatformowych i fotografii.


"Wzorce komunikacji asynchronicznej z wykorzystaniem RabbitMQ"

Dlaczego niektóre komunikaty giną w niewyjaśnionych okolicznościach? Jak zadbać o ich pewne dostarczanie? I czy rozwiązanie problemu zawsze musi być skomplikowane? Na te i wiele innych pytań chciałbym odpowiedzieć prezentując wzorce komunikacji asynchronicznej z powodzeniem stosowane m.in. w jednej z wiodących platform płatniczych.


O prelegencie:

Mariusz Mączkowski – Ponad 9 lat doświadczenia w rozwoju systemów opartych o technologie związane z Java. Od ponad 6 lat programista w zespole PayU. Poszukiwacz alternatywnych i niekonwencjonalnych rozwiązań. Interesuje się oprogramowaniem z perspektywy jego architektury.


Podobne wydarzenia

Profile pracodawców