Logo Crossweb
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

79. Spotkanie Data Community Katowice

Wydarzenie:
79. Spotkanie Data Community Katowice
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
22.02.2018 (czwartek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Altkom Akademia S.A.
Adres:
Plac Generała Józefa Bema 2 Wejście C
Strona www:
Opis:

Ferie, ferie i po feriach. Zima coraz ostrzejsza, dlatego proponujemy spędzenie popołudnia z nami na kolejnym spotkaniu Data Community w Katowicach, przy okazji można rozgrzać mózg solidną dawką wiedzy. W tym miesiącu zaprosiliśmy dwóch trenerów Microsoft - Beatę Zalewę i Michała Sadowskiego.


Spotykamy się w czwartek 22 lutego 2018 r. o 17:55 w siedzibie Altkom S.A. w Katowicach, ul. Opolska 22 piętro III (wejście obok klubu SPIŻ Katowice, w windzie proszę nacisnąć przycisk IIIA). Lokalizacja na mapie: https://goo.gl/maps/EVRb12QqiBF2


Rejestracja — wstęp wolny, ale bardzo prosimy o rejestrację.


SQL Server coraz blizszy programistom, czyli JSON w Microsoft SQL Server


JSON jest obecnie jednym z popularniejszych formatów używanych do wymiany danych. Większość nowoczesnych usług zwraca informacje sformatowane jako tekst JSON, przeglądarki internetowe używają informacji sformatowanych jako JSON. Formatu JSON używamy, kiedy chcemy pracować np. z plikami.


Z powodu tak szerokiego użycia, programiści byli podekscytowani oczekując na nadejście SQL Server 2016 i obsługi JSON w SQL Server. Oczekiwania użytkowników w stosunku do tej funkcjonalności były bardzo duże i w tej sesji pokażę, które z nich spełnia już SQL Server 2016 i co zostało zmienione w SQL Server 2017.


  • BEATA ZALEWA


W życiu zawodowym programista SQL Server, trener MCT, administrator, freelancer, czasami cudotwórca i magik, od początku kariery zawodowej związana z technologiami Microsoft. Życie prywatne w liczbach to 1 mąż, 1 córka, 1 kot i 2 psy. Hobby to kryminały i fotografia.


Windows vs SQL Server, czyli jak skonfigurować Windows aby SQL Server działał lepiej


Microsoft SQL Server pracuje zwykle w środowisku Microsoft Windows Server, jednak większość administratorów traktuje SQL Server jak kolejną zwykła aplikację. Na sesji zostaną przedstawione kroki, które przed instalacją mogą mieć znaczący wpływ na wydajność bazy danych. Sesja jest przekrojowa przez wszystkie warstwy, począwszy od sprzętu, wirtualizacji (jeśli jest wykorzystywana), system operacyjny, po konfigurację SQL Server.


  • MICHAŁ SADOWSKI


Inżynier platformy danych, lider krakowskiej grupy Data Community. Z technologiami firmy Microsoft związany od 2005 roku, pomaga w problemach wydajnościowych na poziomie bazy danych oraz aplikacji. Posiada certyfikaty takie jak MCP, MICTP: DBA 2005/2008, MCSA: Windows Server 2016, MCSE: Data Platform oraz MCT.

Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym!

Profile pracodawców

Podobne wydarzenia