Logo Crossweb

Logowanie

close
Zarejestruj się Zapomniałem hasła

Przypominanie hasła

close Wpisz adres mailowy na jaki masz założone konto w Crossweb.
Wyślij

94. Spotkanie Data Community Bydgoszcz i Toruń

94-spotkanie-data-community-bydgoszcz-i-torun
Wydarzenie:
94. Spotkanie Data Community Bydgoszcz i Toruń
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
25.06.2026 (czwartek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Młyny Rothera
Adres:
Strona www:
Agenda:

18:00 – 18:15 Wprowadzenie

18:20 – 19:10 Adam Marczak "Fast and enjoyable automation of data platforms and processes with low-code AI Agents"

19:10 – 19:35 przerwa + networking

19:35 – 20:25 Maciej Kępa "Securing AI Applications: Attacks, Leaks, and Defense Patterns"

20:25 – 20:35 Zakończenie

Opis:

Zapraszamy na kolejne spotkanie Data Community Poland w Bydgoszczy, gdzie w praktyczny sposób rozmawiamy o nowościach i realnych zastosowaniach technologii danych.


Czas i miejsce

📅 25.06.2026, godz. 18:00

📍 Młyny Rothera - Mennica 10 (2 piętro) Bydgoszcz


🗣️O wystąpieniach:

➡️Fast and enjoyable automation of data platforms and processes with low-code AI Agents

Budujesz platformę? Wspierasz proces? W takim razie ta sesja jest właśnie dla Ciebie. W ciągu godziny pokażemy Ci, jak zbudować agenta od podstaw przy użyciu narzędzi low-code. W ramach demonstracji zautomatyzujemy rzeczywisty scenariusz na platformie Azure. Nie jest wymagana żadna wcześniejsza wiedza!


➡️Securing AI Applications: Attacks, Leaks, and Defense Patterns

Masz w planach wdrożenie AI albo już korzystasz z modeli językowych w swoim systemie? To pewnie wiesz, że sztuczna inteligencja wprowadza specyficzne wyzwania dla bezpieczeństwa. Ta sesja pomoże Ci zrozumieć, gdzie naprawdę pojawiają się zagrożenia. W ciągu godziny omówmy najważniejsze ryzyka dla aplikacji opartych na LLM - od prompt injection i jailbreaków po wycieki danych oraz problemy związane z RAG, narzędziami i dokumentami. Pokażemy też, jak ograniczać te ryzyka na poziomie architektury, kontroli dostępu, walidacji oraz mechanizmów ochronnych.


👨‍🏫Prelegenci:

Adam Marczak

Microsoft Azure MVP i Cloud Architect z ponad 16 letnim doświadczeniem w branży IT. Pasjonat technologiczny ze szczególnym ukierunkowaniem na technologie Microsoft oraz chmurę Azure na którą od dekady projektuje rozwiązania. Adam wdraża rozwiązania dla dużych firm międzynarodowych specjalizując się w dziedzinie Data & Analytics. W wolnym czasie Adam prowadzi własny kanał na YouTube (Azure for Everyone) poświęcony chmurze Azure.


Maciej Kępa

Senior Data Engineer i Data Architect w Datumo, skoncentrowany na budowie produkcyjnych rozwiązań Data i AI na platformie Microsoft Azure.

Moja praca skupia się na praktycznym wykorzystaniu AI w rzeczywistych środowiskach: architekturze platform, powtarzalnym dostarczaniu rozwiązań, fundamentach MLOps, obserwowalności oraz inżynierskich granicach między danymi a aplikacjami uczenia maszynowego.

Zależy mi na systemach, które są skalowalne, obserwowalne, utrzymywalne i faktycznie gotowe do produkcji - a nie tylko przekonujące podczas warsztatu czy demonstracji w notebooku.


➡️ Partner wydarzenia: Młyny Rothera

Widzisz błąd w opisie lub danych wydarzenia?

Podobne wydarzenia