en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

Agile Wrocław: Kamil Nicieja – Specification by Example

Wydarzenie:
Agile Wrocław: Kamil Nicieja - Specification by Example
Typ wydarzenia:
Warsztaty
Kategoria:
Tematyka:
Data:
13.02.2017 (poniedziałek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Barka Tumska
Adres:
ul. Wyspa Słodowa 10
Strona www:
Prelegenci:
Opis:
Agile on the Boat dopiero w kwietniu, więc jeszcze 3 warsztaty Agile Wrocław przed nami :) W lutym będziemy mieli przyjemność gościć Kamila z warsztatem, na którym przećwiczymy Specification by Example oraz Gherkina - od strony pisania testów akceptacyjnych, co może pomóc przy zacieśnianiu więzów i zwiększać wzajemne zrozumienie pomiędzy biznesem a zespołami developerskimi. Kilka słów od Kamila na temat samego warsztatu: „Chciałbym przećwiczyć SbE w praktyce —pokazać w jaki sposób można dojść od wyjęcia user story z backloga do wykonywalnej specyfikacji i testów. Umiejętnością, z którą uczestnicy wyjdą z warsztatu, będzie specyfikowanie wykonywalnych, testowalnych wymagań, które dzięki testom są powiązane z faktycznym kodem aplikacji. Dzięki takim wymaganiom mamy większą pewność, że aplikacja faktycznie realizuje to, na co się umówiliśmy z biznesem, a nie że tylko nam się to wydaje :) Dodatkowo chciałbym pokazać, w jaki sposób można gładko wpiąć SbE i Gherkina do swoich istniejących procesów ucząc się tak naprawdę tylko kilku nowych technik.” Wymagana wiedza to:
  • podstawy requirementów funkcjonalnych i niefunkcjonalnych
  • znajomość jakiejś metody specyfikowania requirementów typu user story czy use case
  • nie trzeba znać Gherkina ani SbE
  • nie trzeba umieć pisać testów automatycznych
  • przyjść na zajęcia może ktokolwiek z zespołu wdrażającego: Gherkina mogą pisać zarówno designerzy, jak i programiści, jak i analitycy, jak i testerzy, a nawet ludzie z biznesu
Kilka słów o Kamilu: Programista i product manager, który tworzył produkty dla firm i startupów z całego świata. Wieloletnie doświadczenia w tej dziedzinie przekuł na książkę "Writing Great Specifications: Using Specification by Example and Gherkin", wydanej przez Manning Publications, która opowiada o Specification by Example i Gherkinie jako o metodach na tworzenie zwinnych specyfikacji produktowych. Obecnie prowadzi własny startup Ada — Ada to personalny asystent do wynajmu napędzany sztuczną inteligencją, który pomoże Ci znaleźć Twoje następne mieszkanie.
Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Pracodawcy IT: Wrocław

EPAM Systems
Software House

Katowice, Kraków, Trójmiasto, Warszawa, Wrocław
technologie:
Python, Java, JavaScript, Oracle, .NET...
typ projektów:
projekty dla klientów
18 ofert pracy
 
Zobacz wszystkie firmy >>


Podobne wydarzenia