en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń

AI przy kawie - maj 2021

Wydarzenie:
AI przy kawie - maj 2021
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
AI
Data:
19.05.2021 (środa)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Online Event
Adres:
On your computer
Strona www:
Agenda:
  • 18:00 - 18:40 Karol Majek "Wykrywanie obiektów na obrazie w 2021 roku"
  • 18:45 - 19:30 Bartłomiej Borzyszkowski "Komputery kwantowe: rewolucja czy utopia? Prezentacja na przykładzie IBM Q"
Opis:

Podczas wydarzenia porozmawiamy z Karolem o tym co to znaczy i co jest potrzebne by wykrywać obiekty? Jakie metody stosowano, a co jest stosowane obecnie? Z których frameworków warto skorzystać? Następnie Bartek wprowadzi nas w świat quantum computing'u, najnowszych wyników w tej dziedzinie i zaprezentuje działanie przykładowego algorytmu kwantowego na komputerze IBM Q.


Jak dołączyć:

W celu rejestracji na wydarzenie, prosimy o wypełnienie formularza: https://share.hsforms.com/1HDd9nLdoTUmzmWTxKmEM8w8ob7l

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.


Prelegenci:


Karol Majek

Dr inż. Karol Majek, były mentor programu Udacity Self-Driving Car Nanodegree, obecnie prowadzi firmę Cufix zajmującą się szkoleniami i konsultacjami z wykorzystania głębokiego uczenia do analizy obrazu. Brał udział w licznych zawodach robotów i pojazdów autonomicznych ELROB, DARPA VRC, Enrich, Self-Racing Cars, F1/10. Prowadzi bloga DeepDrive.pl o głębokich sieciach neuronowych, samochodach autonomicznych i robotyce.

LinkedIn: www.linkedin.com/in/karolmajek


Bartłomiej Borzyszkowski

Student drugiego stopnia Automatyki, Cybernetyki i Robotyki Wydziału ETI Politechniki Gdańskiej. Swoje zainteresowania skupia wokół sztucznej inteligencji, robotyki i systemów decyzyjnych, głównie w międzynarodowych projektach naukowych. W 2020 oraz 2019 roku brał udział w programach badawczych Europejskiej Organizacji Badań Nuklearnych, natomiast w latach 2019 oraz 2018 uczestniczył w krótkoterminowych stażach na uniwersytetach USFQ w Ekwadorze oraz Karunya Institute of Technology w Indiach. Zawodowo związany z firmą Intel, w której od 2018 roku rozwija projekty z zakresu inżynierii oprogramowania oraz uczenia maszynowego. W latach 2017-2021 był aktywistą oraz przewodniczącym (2019-2021) koła naukowego sztucznej inteligencji Gradient. Wybrany najlepszym studentem Politechniki Gdańskiej w roku akademickim 2019/2020.

LinkedIn: www.linkedin.com/in/bartek-borzyszkowski


Do zobaczenia!

Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Podobne wydarzenia