Logo Crossweb
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

Allegro Tech Live #29 - Wyzwania Product Managera

Wydarzenie:
Allegro Tech Live #29 - Wyzwania Product Managera
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
30.06.2022 (czwartek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Online Event
Adres:
On your computer
Strona www:
Agenda:
  • 18:00 - 18:10 - Rozpoczęcie
  • 18:10 - 18:50 - Grzegorz Kałużny - "Spotkanie z wyzwaniem"
  • 18:50 - 19:30 - Ewa Korzeniewska - "Product Discovery - powrót do podstaw"
Opis:

Allegro Tech Live to w 100% zdalna odsłona naszych stacjonarnych meetupów Allegro Tech Talks. Zazwyczaj spotykaliśmy się w naszych biurach, ale tym razem to my zagościmy u Was :) A więc usiądźcie wygodnie na kanapie, zaopatrzcie się w ulubiony napój i odpalcie nasz live stream.


Opis odcinka: To oni. Product Managerowie. Pełny kalendarz, Jira, roadmapy. Zasadniczo; dzień jak codzień... Ale dziwnym zbiegiem okoliczności ze wszystkich ról w firmie tylko oni udali się na podbój świata produktowego. Product Manager znów wyruszy w drogę - a tym razem zrelacjonujemy to czujnym okiem kamer Allego Tech Live.

Będziemy mieli nielada okazję poobserwować Product Managera występującego w środowisku pracy zdalnej. Na przykładzie serii spotkań liderów obszaru Active Buyers Grzesiek pokaże jakie niebezpieczeństwa czyhają na Product Managera w gąszczu spotkań i jak sobie z nimi radzić. Gwarantem prawidłowego funkcjonowania produktu jest trafne określanie problemów użytkowników i przygotowanie sposbów ich rozwiązania. U samych podstaw leży product discovery, przez niektórych traktowane jako ostatnie ogniwo, niemalże Święty Graal. Ewa od lat zgłębia temat i tylko czekać, aż opowie nam o nim więcej.


Opisy prezentacji:


Grzegorz Kałużny - "Spotkanie z wyzwaniem"

Abstrakt:

  1. Czym jest spotkanie i jaki ma cel? - Kilka słów o spotkaniach w pracy, rodzajach spotkań, wyzwaniach związanych z pracą zdalną i z powrotami do biur.
  2. Spotkania w roli PMa - Spotkania w kontekście roli PMa, bedącego SPOCem produktu, zbierającego potrzeby od klientów i interesariuszy oraz wyznaczającego ścieżkę rozwoju produktu w kontakcie z zespołem tech oraz biznesem.
  3. FOMO, MOMO i FOJI w pracy - Pułapki związane ze spotkaniami przez pryzmat pracy PMa.
  4. Historia jednego spotkania (przykład spotkania liderów Consumera) - Analiza serii spotkań liderów obszaru Active Buyers.
  5. Narzędzia i dobre praktyki w osiąganiu celów spotkania - Kilka rad jak uniknąć pułapek związanych ze spotkaniami i zadbać o produktywność w pracy.


Ewa Korzeniewska - "Product Discovery - powrót do podstaw"

Abstrakt:

Product Discovery to temat, który w ostatnim czasie cieszy się bardzo dużą popularnością, towarzyszy mu bardzo dużo buzz wordów i wszyscy szukają dla niego Świętego Graala, czyli jednej i jedynej sprawdzonej metody, która rozwiąże wszystkie problemy i będzie jak prosty przepis od Makłowicza. Tak się składa, że to też moja ulubiona część pracy Product Managera, więc zapraszam na prezentację i dyskusję na temat.


W odcinku udział wezmą:

Grzegorz Kałużny - Product manager związany z procesami logowania i rejestracji, produkty rozwija i wdraża (rękami zespołu) w wersji przeglądarkowej (strona Allegro) jak i w aplikacjach mobilnych. Wielbiciel MVP (szybkiego wychodzenia do klientów ze swoim produktem, nawet w okrojonej wersji). Po godzinach wymyśla żarty (suchary) i pisze opowiadania.


Ewa Korzeniewska - Product Manager z 10-letnim doświadczeniem. W Allegro od 3 lat, gdzie była odpowiedzialna za inicjatywę International Sellers, Allegro Analytics, a obecnie odpowiada za edukację na platformie i różne narzędzia wspierające sprzedawców. Na podstawie analiz, trendów, badań rynkowych i z użytkownikami tworzy skuteczne strategie produktowe. Oprócz przepisu na idealne product discovery testuje w wolnym czasie przepisy kulinarne, odkrywa nowe miejsca na mapie i z różnym powodzeniem stara się stawać na desce surfingowej.


Spotkanie poprowadzi Kamil Sobolewski - Lider zespołu technicznego odpowiedzialnego za pozyskiwanie płatnego ruchu z wykorzystaniem narzędzi takich jak Google Ads czy Facebook Ads. W pracy (z różnym skutkiem) walczy z przekleństwem założeń. Prywatnie fan Formuły 1 i właściciel dwóch kotów - chociaż relacja właścicielstwa nie jest tutaj taka oczywista.


Live stream będzie również dostępny w chwili rozpoczęcia na kanale: https://www.facebook.com/allegro.tech/

Zachęcamy do zadawania pytań w komentarzach na Youtube bądź na Czacie na facebooku!

Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym!

Podobne wydarzenia