en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

AW #61 - Agile poza IT

Wydarzenie:
AW #61 - Agile poza IT
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
Tematyka:
Data:
10.02.2020 (poniedziałek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Statek Restauracja Wratislavia
Adres:
bulwar Xawerego Dunikowskiego
Strona www:
Prelegenci:
Opis:

Coraz częściej można usłyszeć o próbach wykorzystania podejścia zwinnego poza branżą IT.

Agile rozprzestrzenia się w firmach, które znają już to podejście z wewnętrznych działów IT. Wykorzystać go próbują również firmy niemające do tej pory żadnych bezpośrednich doświadczeń ze zwinnością. Usprawnienia projektów w HR, komunikacji wewnętrznej, zmiany w procesach produkcji, marketingowe projekty wprowadzania produktu na rynek, czy usprawnienia obsługi klienta to domeny, dla których przykłady znajdziecie już wśród znajomych.

Efekty bywają różne, czyli tak jak w IT ;) Jednoznacznych odpowiedzi, jak robić to lepiej często brakuje.


W ramach warsztatu przyjrzymy się konkretnym przypadkom projektów zupełnie spoza obszaru IT. Jednym z nich będzie zmiana w procesie obsługi klienta. Drugim projekt zmiany świadomości u pracowników dużej firmy produkcyjnej. Przedyskutujemy niuanse związane z celem tychże projektów oraz sposobem dostarczania wartości wcześnie i często.

Następnie zbudujemy parafrazę Manifestu Zwinnego Wytwarzania Oprogramowania dopasowaną do generalnych realiów biznesowych oraz listę inspiracji potrzebną do tego, by czerpać korzyści z podejścia zwinnego w dowolnych projektach.


Warsztat przewidziany jest dla osób zainteresowanych próbami implementacji podejścia zwinnego w projektach spoza świata IT. Ale również dla osób, które obecnie praktykuję zwinność w IT i chcą propagować tą filozofię w innych obszarach swojej firmy.


Bio:

Kuba Szczepanik - Pomaga przejść przez zmianę firmom, które chcą dobrze wykorzystać zwinność. Jest konsultantem i doradcą, który czerpie w swoich działaniach z doświadczenia wprowadzania Scruma w Allegro i inicjowania zwinnej transformacji w mBanku. Łączy perspektywy Kierownika Projektów, Scrum Mastera, Agile Coacha i menedżera zespołów, ponieważ pracował w takiej kolejności we wszystkich tych funkcjach. Lubi to, że może pogodzić poprawę efektywności biznesu z tworzeniem lepszego środowiska pracy dla pracowników. Jest współzałożycielem i autorem na największym polskim portalu o zwinności agile247.pl. Wspólnie z Jackiem Wieczorkiem nagrywa podcast “Porządny Agile” a także przekazuje swoje przemyślenia na blogu kubaszczepanik.pl.


Jak teraz działają zapisy na nasze wydarzenie?

- Zapisy odbywają się TYLKO przez Meetupa.

- W momencie zapisu na warsztat będziesz trafiać na "Waitlist".

- Zgodnie z kolejnością zapisów i z poszanowaniem limitu miejsc, będziemy przerzucać osoby, które nie znajdują się na "Czarnej liście" na listę "Going".

- Jeżeli będziesz na liście "Going" i się nie zjawisz, dostaniesz jedno-spotkaniowego bana. To znaczy, że trafisz na czarną listę i nie zostaniesz przerzucony na listę "Going".


Jak tego uniknąć?

Zaktualizować swoją obecność. Jak wiesz, że nie będzie Cię po prostu się odznacz, a wtedy ktoś inny będzie mógł skorzystać.

Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Pracodawcy IT: Wrocław

EPAM Systems
Software House

Katowice, Kraków, Trójmiasto, Warszawa, Wrocław
technologie:
Python, Java, JavaScript, Oracle, .NET...
typ projektów:
projekty dla klientów
15 ofert pracy
 
Zobacz wszystkie firmy >>


Podobne wydarzenia