Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

AWS User Group Wrocław Meetup - 27.07.2023

aws-user-group-wroclaw-meetup-27-07-2023
Wydarzenie:
AWS User Group Wrocław Meetup - 27.07.2023
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
27.07.2023 (czwartek)
Godzina:
18:00
Język:
polski , angielski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
WędrówkiPub - Wrocławski Klub Eventowy
Adres:
Podwale 37
Strona www:
Opis:

O osiemnastej. O tej właśnie godzinie już 27 lipca zaczniemy kolejne spotkanie AWS User Group Wrocław. Tym razem czekają na Was aż trzy prezentacje (stąd też zaczynamy wcześniej niż zazwyczaj) - coś o observability, coś o Pulumi i coś o SST. Nudy nie przewidujemy.


A - o darmowym piciu i jedzonku wspominać chyba nie musimy.


PS. To ostatnie wydarzenie przed letnią przerwą. Wracamy we wrześniu/październiku!


Agenda


Observability w praktyce: przejmij kontrolę nad wewnętrznym stanem systemu!

Podczas najbliższego AWS User Group:

  • Poznasz 3 niezbędne filary observability w Twoim systemie.
  • Dowiesz się jak efektywnie użyć Amazon Managed Service for Prometheus do badania stanu Twojej aplikacji.
  • Poznasz standard AWS Distro for OpenTelemetry i narzędzia, które go implementują,

Złożoność współcześnie tworzonych rozwiązań IT jest niezaprzeczalna! Wykonywanie zadań takich jak diagnostyka, optymalizacja, monitorowanie, prognozowanie, a nawet zrozumienie zachowania systemu staje się coraz większym wyzwaniem. Jak zatem podejść do tych zagadnień, aby proces był wygodny, efektywny i metodyczny? Tutaj z pomocą przychodzą nam różne narzędzia i standardy dedykowane dla AWS. Przyjdź i dowiedz się czy warto zastosować je we własnych projektach oraz jak to zrobić efektywnie.

  • Adam Nych

DevOps Engineer @ Unity Group

Adam to DevOps Engineer, czyli Administrator Systemów Linux w przebraniu. W Unity Group zajmuje się tworzeniem infrastruktury w chmurach publicznych (AWS, Azure), automatyzacją deploymentów i utrzymaniem produkcji przy życiu. Ewangelizator nowych technologii monitoringu i obserwacji aplikacji. Prywatnie, zapalony widz Formuły 1, pasjonat technologii i entuzjasta PC Hardware.

  • Hubert Klasa

DevOps Engineer @ Unity Group

DevOps engineer z drive’m do zgłębiania obszaru SRE. Entuzjasta wszystkiego co otwarte i za darmo, bo jak wiadomo, to uczciwa cena. W wolnych chwilach stara się zaniżyć średnią ilość zawałów serca wśród osób z zaplecza IT praktykując cross, rower i squash. W pracy całkiem zgrabnie odnajduje się w kilku chmurach publicznych (AWS, Azure) oraz z powodzeniem dłubie w wielu technologiach opartych o kontyneryzacje.


Pulumi - IaC na sterydach

Jeśli kiedykolwiek przeszła Ci przez głowę myśl, że fajnie byłoby zarządzać zasobami AWS za pomocą [TWÓJ_ULUBIONY_JĘZYK] to dobrze trafiłeś. Podczas tej prezentacji zobaczysz, jak w prosty sposób można opisać infrastrukturę AWS za pomocą Pulumi i wykorzystać przy tym możliwości oferowane przez języki programowania takie jak Python oraz TypeScript.

Poza klasycznym IaC, zaprezentuję również przykłady implementacji Policy as Code oraz zaopiniowane wzorce, które zostały wypracowane na podstawie doświadczeń z dotychczas zrealizowanych projektów. Będzie dużo kodu, trochę AWS, ale przede wszystkim solidna dawka wiedzy.

Prezentacja przeznaczona dla osób na każdym poziomie zaawansowania. Przykłady będą przystępne, ale nie zabraknie również technicznego “mięcha” - każdy znajdzie coś dla siebie.

  • Piotr Kowalski

Co-Founder and CTO @ muffinsoft,

Senior DevOps Engineer @ Chaos Gears

Z AWS pracuje od 5 lat. W tym czasu realizował projekty związane z NFT, telekomunikacją, sektorem bankowym oraz branżą automotive. Ponad rok temu założył wspólnie z żoną software house specjalizujący się w realizacji projektów z wykorzystaniem platformy Salesforce. Jeśli programuje, to najczęściej w Pythonie. Wielbiciel pragmatycznych rozwiązań oraz metodologii 12factor. Fan F1 oraz początkujący kierowca wyścigowy.


Unleashing the Power of Serverless: The Transformative Impact of SST

How numa has found the Serverless Stack Toolkit (SST) to be an invaluable tool for their serverless application development. It has streamlined their development workflow, improved application quality, automated deployment processes, and facilitated efficient CI/CD practices.

  • Dariusz Mielniczek

Lead Software Engineer @ numa

Tech Lead with 15+ years of commercial experience in software development, specializing in software craftsmanship and technical leadership. A dedicated professional passionate about leveraging technology to drive innovation and deliver high-quality solutions. Proven expertise in leading cross-functional teams, optimizing development processes, and fostering a culture of continuous improvement.

Więcej informacji: https://www.meetup.com/pl-PL/aws-ug-wroclaw/events/294552351/

Profile pracodawców

Podobne wydarzenia