en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

Bezprzewodowa transmisja danych – zagrożenia i metody ochrony

Wydarzenie:
Bezprzewodowa transmisja danych – zagrożenia i metody ochrony
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
30.11.2017 (czwartek)
Godzina:
18:45
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Centrum Wykładowe Politechniki Poznańskiej
Adres:
Piotrowo 2
Rejestracja:
Facebook:
Prelegenci:
Opis:

Na kolejnym spotkaniu sekcji Innovations poznamy zagrożenia i metody ochrony transmisji bezprzewodowych.


Głównym celem wykładu jest zidentyfikowanie, analiza i sklasyfikowanie zbioru zagrożeń, podatności oraz tradycyjnych i nowych możliwości ochrony danych, jakie są związane z technologiami transmisji bezprzewodowej. Wyróżnione zostaną zbiory zagrożeń i podatności związane z takimi czynnikami jak: różne formy ataków, zużycie energii w urządzeniach mobilnych, specyficzne pasma transmisji (np. pasmo widzialne), specyficzne tryby transmisji (np. MIMO i OFDMA), mobilność użytkownika, interferencje i zagłuszanie, podsłuch, oprogramowanie i zarządzanie sieciami.


Wymagania bezpieczeństwa w sieciach bezprzewodowych są typowe: poufność, integralność, dostępność, ochrona przed powtórzeniami, ograniczanie dostępu. Niemniej systemy transmisji bezprzewodowej charakteryzują się niższym poziomem bezpieczeństwa niż systemy przewodowe. Wynika to z wielu przesłanek: stopa błędów BER jest znacznie wyższa niż w sieciach przewodowych, stosunkowo łatwo jest podsłuchać transmisję bezprzewodową lub ją zakłócić, zasoby niezbędne do ochrony danych (moc obliczeniowa i energia) są ograniczone w urządzeniach mobilnych z własnym źródłem zasilania, rosnąca liczba systemów i urządzeń korzystających z nielicencjonowanych pasm transmisji powoduje wzrost ryzyka interferencji i zablokowania dostępu do sieci.


Spotkanie poprowadzi dr inż. Tomasz Bilski – prodziekan do spraw kształcenia na studiach niestacjonarnych i spraw studenckich na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych.

Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Podobne wydarzenia