en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

Bydgoszcz JUG #12

Wydarzenie:
Bydgoszcz JUG #12
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
23.11.2017 (czwartek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Biblioteka UKW
Adres:
ul. K.Szymanowskiego 3 Bydgoszcz
Strona www:
Opis:

Zapraszamy na kolejne spotkanie bydgoskiego Java User Group, które odbędzie się w czwartek, 23 listopada 2017 o godzinie 18:00 w Bibliotece UKW. 

Zaplanowana jest jedna 2-godzinna prelekcja, prowadzona przez dwóch prelegentów:

Temat:

JPA to i owo - standard Java Persistence API jest szeroko stosowany w aplikacjach JEE do mapowania z modelu obiektowego na model relacyjny. Hibernate, EclipseLink, TopLink to znani providerzy czyli biblioteki, które dostarczają nam żywej implementacji tego standardu, aby móc w pełni cieszyć się obiektową stroną mocy. 


W tej dwugodzinnej prezentacji chcemy wam przekazać trochę wiedzy ze świata JPA. Jeśli chcesz wiedzieć, co robi "TO COŚ" pomiędzy Twoim kodem a bazą danych, to to jest właściwe miejsce i czas.Pokażemy elementy JPA, które każdy przyzwoity programista powinien znać, których powinien się wystrzegać, które wprawiły nas w zachwyt lub konsternację i te, które pomogą Ci w optymalizacji. A wszystko to po to, żebyś: 

a/ mógł wyjść z pracy o 16 

b/ nie zadawał zbędnych pytań projektantom czy starszym doświadczeniem kolegom 

c/ nie produkował sobie i innym bugów, deadlocków i innych straszydeł


Prelegenci:

  • Dagmara Leśniewska - projektant/programista Java ze szczególnym zamiłowaniem do JPA i baz danych. Moje doświadczenia programistyczne to dekada pracy w projektach realizowanych głównie na potrzeby klientów sektora bankowego, mnogość systemów baz danych i sposobów ich wykorzystania w aplikacjach, a nawet mariaż z językami proceduralnymi i C++, aby ostatecznie wylądować w Javce. 

Prywatnie żona i mama dwóch udanych kopii zapasowych. W czasie wolnym, jak już go gdzieś znajdę, gram w Wiedźmina, czytam książki (to ja podbijam te statsy, głównie na dobrej fantastyce), oglądam filmy i anime.


  • Konrad Samek - projektant/programista z 4-ro letnim doświadczeniem. Od początku kariery związany jestem z firmą BSB, gdzie wyprodukowałem i wyeliminowałem niezliczoną ilość bugów :) Miłośnik szybkich samochodów i ekstremalnych wyczynów na rowerze.Wstęp na spotkanie jest wolny. Rejestracja odbywa się przez portal Meetup. Wśród osób zarejestrowanych zostaną rozlosowane atrakcyjne upominki. 

Po spotkaniu zapraszamy na after-party do pubu Kraftodajnia, na którym będziemy mogli się poznać i podyskutować w luźnej atmosferze ;) Pub znajduje się pod adresem: Plac Kościeleckich 5. Widzimy się tam od godziny 21:00. 


Wstęp na spotkanie będzie możliwy już od 17:30.

Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Pracodawcy IT: Bydgoszcz

Asseco Poland S.A.
firma technologiczna

Białystok, Bielsko - Biała, Bydgoszcz, Gliwice, Katowice...
technologie:
Java, JavaScript, PostgreSQL, Oracle, .NET...
typ projektów:
projekty dla klientów, własny produkt
4 oferty pracy
 
Zobacz wszystkie firmy >>


Podobne wydarzenia