en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

Bydgoszcz JUG #13

Wydarzenie:
Bydgoszcz JUG #13
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
14.12.2017 (czwartek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Biblioteka UKW
Adres:
ul. K.Szymanowskiego 3 Bydgoszcz
Strona www:
Opis:

Zapraszamy na kolejne spotkanie bydgoskiego Java User Group, które odbędzie się w czwartek, 14 grudnia 2017 o godzinie 18:00 w Bibliotece UKW.

Zaplanowane są 2 prelekcje:


  • Bartosz Dobrzelecki - API Exposure


Myślisz o wystawieniu API? Musisz je jakoś opisać, aby klienci wiedzieli jak je użyć. Wydaje się, że najlepiej to zrobić przy użyciu Open API Specification (OAS). Może masz już serwisREST-owy napisany w Java i chciałabyś po taniości wygenerować dokument OAS? Tupewnie pomogą adnotacje Swagger. No i w ostateczności przyda się też jakaś kontrola dostępu, coś jak klucze do API. Może pasowałoby użyć API Gateway? Takiego Konga dla przykładu. Spróbujemy wziąć to na klatę.


  • Kuba Marchwicki - Java 9 and REPL. Zapomnij o debuggerze - radość i produktywność programisty


Oj, Java, mój stary, leniwy, barokowy przyjacielu. Przez lata, chcąc spróbować czegoś nowego (co na szczęście nie było zbyt częste), tworzyliśmy nowy projekt, klasa `Sandbox`, metoda `public static void main`; alternatywnie jakiś teścik JUnit. Szczęśliwie czasy się zmieniły. Wraz z Javą9 przychodzi JShell - REPL. Nowy sposób na wypróbowanie nowych idiomów, nowego API, bibliotek. Teraz możemy być trochę jak Scala, Clojure, Ruby, JavaScript, PHP, niemalże każdy inny język - woohoo! W tej prezentacji przejdę przed podstawowe przykłady działania REPLa, jak możemy używać JShella aby wypróbować nowego API, nowych elementów języka (jak np. HttpClient lub dodatki w obsłudze strumieni). Nie będziemy jednak budować aplikacji `Hello World`. Wykorzystamy REPLa aby zbudować kompletną aplikacje webową albo zobaczyć co nowego w Springu 5.0. Samo mięsa, żadnych diagramów lub przykładów z `javax.swing.*`


Wstęp na spotkanie jest wolny. Rejestracja odbywa się przez portal Meetup. Wśród osób zarejestrowanych zostaną rozlosowane atrakcyjne upominki.

Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Pracodawcy IT: Bydgoszcz

Asseco Poland S.A.
firma technologiczna

Białystok, Bielsko - Biała, Bydgoszcz, Gliwice, Katowice...
technologie:
Java, JavaScript, PostgreSQL, Oracle, .NET...
typ projektów:
projekty dla klientów, własny produkt
4 oferty pracy
 
Zobacz wszystkie firmy >>


Podobne wydarzenia