en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

Bydgoszcz JUG #21

Wydarzenie:
Bydgoszcz JUG #21
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
25.10.2018 (czwartek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Biblioteka UKW
Adres:
ul. K.Szymanowskiego 3 Bydgoszcz
Strona www:
Opis:

Zapraszamy na kolejne spotkanie bydgoskiego Java User Group, które odbędzie się w czwartek, 25 października 2018 o godzinie 18:00 w Bibliotece UKW. Nasi prelegenci przybliżą nam następujące tematy:


Paweł Kmiecik - Senior Software Engineer w Cognifide, Java Trainer w SDA. Programista z ponad czteroletnim doświadczeniem komercyjnym, przygodę z programowaniem rozpoczął mając 16 lat. W życiu zawodowym zajmował się rozmaitymi zagadnieniami: od testów automatycznych w Pythonie, przez sterowniki sieciowe w C, po web i mobile development w Javie. Od ponad roku prowadzi szkolenia w ramach kursów języka Java. Entuzjasta i propagator idei Software Craftsmanship. Ostatnio zafascynowany Data Science i Machine Learning. Prywatnie - lubi gotować, czytać i wymyślać bajki.


Temat prezentacji Pawła: Czy warto zostać trenerem programowania i dlaczego tak.


Ostatnimi czasy prywatne szkoły programowania rosną jak grzyby po deszczu. Na przeróżnych forach i grupach tematycznych można znaleźć pytania: czy warto rozpocząć naukę w takiej szkole? Temat kontrowersyjny - spotyka się z różnymi opiniami, wzbudza często wiele emocji. Chciałbym jednak poruszyć ten temat od drugiej strony - co daje programiście poświęcanie wolnego czasu na naukę innych, najczęściej nie mających nic wspólnego ze światem IT, osób? Z jakimi wyzwaniami wiąże się rozpoczęcie przygody z uczeniem programowania? Czy każdy się do tego nadaje? Jakie kompetencje można dzięki temu rozwinąć? Opowiem o tym, co zyskasz, a co stracisz, stając się trenerem programowania.


Jacek Modrakowski - Scala Developer at Scalac. Od 2012 roku zajmowałem się pisaniem aplikacji na platformę Android jednak rok temu przerzuciłem się na Scalę. Obecnie pracuję w firmie Scalac z Gdańska gdzie odkrywam arkana programowania funkcyjnego.


Temat prezentacji Jacka: Wprowadzenie do Akka Actors w Scali


Chciałbym Wam przedstawić model aktorów jako podejście do pisania współbieżnych programów bez zaprzątania sobie głowy synchronizacją czy współdzieleniem pamięci między wątkami. Podczas prezentacji będę używał języka Scala oraz Akka Actors Scala SDK. Zobaczycie w jak szybki i zwięzły sposób można pisać rozwiązania współbieżne i jakie dodatkowe benefity dostajemy "out of the box".


Wstęp na spotkanie jest wolny. Rejestracja odbywa się przez portal Meetup. Po spotkaniu zapraszamy na after-party do pubu Kraftodajnia, na którym będziemy mogli się poznać i podyskutować w luźnej atmosferze ;) Pub znajduje się pod adresem: Plac Kościeleckich 5 (https://goo.gl/tGdA7m). Widzimy się tam od godziny 21:00.


Wstęp będzie możliwy już od 17:30.

Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Podobne wydarzenia