en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

Bydgoszcz JUG - meetup #22

Wydarzenie:
Bydgoszcz JUG - meetup #22
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
15.11.2018 (czwartek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Biblioteka UKW
Adres:
ul. K.Szymanowskiego 3 Bydgoszcz
Strona www:
Opis:

Zapraszamy na kolejne spotkanie bydgoskiego Java User Group, które odbędzie się w czwartek, 15 listopada 2018 o godzinie 18:00 w Bibliotece UKW. Nasi prelegenci przybliżą nam następujące tematy:


Krystian Panek - Full-stack biegły w dev-ops, back-endzie i front-endzie. Od 5-tej klasy podstawówki (a więc już 16 lat) programuję w PHP, od 4 lat w Javie, a od 3 lat w Kotlinie. Pracuję w Cognifide gdzie zajmuje się automatyzacją w Gradle i budowaniem platform internetowych w oparciu o Adobe Experience Manager.


Temat prezentacji Krystiana: Prawdopodobnie najlepszy plugin system na świecie - OSGi


Czy znacie OSGi? Pewnie nie - a jeśli tak, to wiecie, że ma niemały próg wejścia. Zautomatyzowany szybki setup, live coding, migracja aplikacji z jednego serwera na inny... Pokażę Wam jakie to proste i jak wielkie korzyści przynosi trzymanie w jednym miejscu aplikacji, bazy danych i assetów. Poznajcie alternatywę dla Spring'a, która może okazać się pomocna do stawiania aplikacji na freelance.


Krzysztof Kaczmarek - Krzysztof jest inżynierem oprogramowania w Tooploox, trenerem w Symentis, który "zwiedził" absurdalnie duże i bardzo małe projekty dochodząc do wniosku że można stosować dowolne metodyki i narzędzia, tak długo jak robisz to dobrymi ludźmi i w najprostszy z możliwych sposobów. W wolnym czasie mistrz kungfu i autor naprawdę słabych dowcipów.


Temat prezentacji Krzyśka: Clojure oczami programisty Java - 4 lata później


Dowiedz się dlaczego Clojure zachwycił wujka Boba. Dlaczego korzystają z niego giganci tacy jak Netflix, Walmart, Daily Mail, a wg 10-tej zasady Greenspun’a prawdopodobnie już w nim piszesz. Przy okazji poruszymy co można wynieść z pracy z językiem funkcyjnym do codziennej praktyki - kiedy warto się go uczyć? Czy sprawi że będziesz lepszym programistą?


Wstęp na spotkanie jest wolny. Rejestracja odbywa się przez portal Meetup. Po spotkaniu zapraszamy na after-party do pubu Kraftodajnia, na którym będziemy mogli się poznać i podyskutować w luźnej atmosferze ;) Pub znajduje się pod adresem: Plac Kościeleckich 5 (https://goo.gl/tGdA7m). Widzimy się tam od godziny 21:00.


Wstęp będzie możliwy już od 17:30.

Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Podobne wydarzenia