en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

Bydgoszcz JUG - meetup #29

Wydarzenie:
Bydgoszcz JUG - meetup #29
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
13.06.2019 (czwartek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Biblioteka Główna Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego
Adres:
Karola Szym anowskiego 3
Strona www:
Opis:

Zapraszamy na #29 spotkanie Bydgoszcz JUG, które odbędzie się w czwartek, 13.06 o godzinie 18:00 jak zawsze w Bibliotece UKW.


Naszymi prowadzącymi będą Krzysztof Dziankowski i Michał Wojtyna.


Nasi prelegenci opowiedzą nam o następujących tematach:


Krzysztof Dziankowski - "Wprowadzenie do Kubernetes"


W świecie micro-serwisów coraz częściej konteneryzujemy aplikacje przy pomocy Dockera. Kubernetes jest otwartą platformą do zarządzania skonteneryzowanymi aplikacjami. Podczas prezentacji przedstawię podstawy Kubernetesa. W trakcie demo wdrożymy gotową aplikację, która będzie się automatycznie skalować.


Bio:

Krzysztof Dziankowski - inżynier oprogramowania pracujący od ponad 10 lat w bydgoskim oddziale firmy Nokia. Od początku związany z Javą. Aktualnie zmierza w kierunku DevSecOps. Prezentuje krytyczny styl myślenia. Uważa, że kod powinien być ładny. Współorganizator Bydgoszcz Java User Group. Miłośnik podcastów IT.


Michał Wojtyna - "Obiekty, gdzie jesteście?"


Zgodnie z Wikipedią: Java (wym. dżawa[4]) – współbieżny, oparty na klasach, obiektowy język programowania ogólnego zastosowania.


A więc Java jest, podobno, językiem obiektowym. Zastanówmy się jednak, na ile wykorzystujemy tę obiektowość w codziennej pracy? Jeśli przypomnielibyśmy sobie podstawowe zasady dobrego programowania obiektowego, doszlibyśmy do wniosku, że tak naprawdę większość kodu napisanego w Javie nie ma nic wspólnego z duchem obiektowości. Frameworki, biblioteki i pewne założenia spowodowały, że nadal króluje wszechobecny CRUD, a klasy to tak naprawdę nic więcej niż ładniej nazwane struktury.


W trakcie mojej prezentacji wrócimy na chwilę do podstaw programowania obiektowego aby uzmysłowić sobie, jak bardzo odbiegliśmy od pierwotnych założeń. Następnie skonfrontujemy zasady programowania obiektowego z rzeczywistością i zastanowimy się, które z nich są nadal aktualne.


Bio:

Programista z pasją tworzenia świetnych produktów, nie tylko od strony technicznej. Konsultant Java, trener, praktyk DDD i entuzjasta TDD.


Wstęp na spotkanie jest wolny. Rejestracja odbywa się przez portal Meetup. Po spotkaniu zapraszamy na after-party do pubu Kraftodajnia, na którym będziemy mogli się poznać i podyskutować w luźnej atmosferze ;) Pub znajduje się pod adresem: Plac Kościeleckich 5 (https://goo.gl/tGdA7m). Widzimy się tam od godziny 21:00.


Wstęp będzie możliwy już od 17:30.

Uczestnicy (1):
Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Podobne wydarzenia