Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

Bydgoszcz JUG - Meetup #31

Wydarzenie:
Bydgoszcz JUG - Meetup #31
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
21.11.2019 (czwartek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy
Adres:
Profesora Sylwestra Kaliskiego 7
Agenda:
  • Michał Szynkiewicz Quarkus: next generation full-stack Java framework
  • Krzysztof Benedyczak Natywny OAuth


Opis:

UWAGA!

Zmieniamy miejsce. Tym razem spotkamy się w Audytorium Novum UTP w Bydgoszczy.


Zapraszamy na #31 meetup Bydgoszcz JUG. Prelegentami będą:


Michał Szynkiewicz

Quarkus: next generation full-stack Java framework


Quarkus is a new full-stack framework for Java, designed for productivity and efficiency. Instant reload, hotspot and native execution, vastly reduced start time and memory usage, and all that with a set of libraries you already know, such as Hibernate, RestEasy, Vert.x or MicroProfile.


This talk will describe and demo Quarkus with emphasis on cloud-native capabilities brought by EclipseMicroProfile.


O Michale:

Senior Software Engineer at Red Hat, Eclipse MicroProfile Committer Java developer with 10 years of experience in creating back-ends. Currently working mostly on implementing MicroProfile specifications and on Quarkus.


oraz


Krzysztof Benedyczak

Natywny OAuth


Protokół OAuth, który powstał w świecie WWW do współdzielenia zasobów pomiędzy serwisami, stał się również standardowym protokołem zewnętrznego uwierzytelniania aplikacji WWW. Wydawało się, że cokolwiek poza przeglądarką, jest na krótkiej ścieżce do wymarcia. Smartfony odmieniły ten trend, powodując renesans "apek". A wraz z wysypem natywnych aplikacji, powstało zapotrzebowanie na użycie w nich popularnych serwisów uwierzytelniania jak i dostępu do usług WWW opartych o OAutha. Na prezentacji pokażę jakie trudności niesie realizacja OAutha w aplikacji natywnej, dlaczego często realizacje takie są dziurawe, a także jak zintegrować OAuth w aplikacji zgodnie z najlepszymi obecnie praktykami. Przykłady będą oparte o platformę Android, jednak znakomita większość zawartości ma zastosowanie również na iOS a nawet pisząc pod Linuxem czy MS Windows.


O Krzysztofie:

zaczynając, w nieco już omszałej epoce, od pisania w asemblerze 8086 oraz kontrybucji do jądra Linuxa, przeszedł długą drogę do programowania w jego ulubionym obecnie języku: Javie. Przez wiele lat związany ze środowiskiem naukowym, współtworzył polską i europejską infrastrukturę komputerową dla badaczy wszelkich maści, włącznie z odkrywcami bozonu Higgsa. Obecnie pracuje dla prężnego startupu z San Francisco, próbując wykorzystać żyrafy do predykcji przyszłości biznesu. Od długiego czasu obraca się również w pobliżu systemów uwierzytelniania, co zaowocowało open source’ową platformą Unity IdM. W pracy najbardziej ceni sobie używanie szarych komórek, a najmniej sztywne schematy i informatyczne mody.





Profile pracodawców

Podobne wydarzenia