en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń

Bydgoszcz JUG - Meetup #40

Wydarzenie:
Bydgoszcz JUG - Meetup #40
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
23.09.2021 (czwartek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Strona www:
Opis:

Zapraszamy na #40 meetup Bydgoszcz JUG pod patronatem naszego partnera firmy OpusCapita. Tym razem nie "online" ale na Politechnice Bydgoskiej!


Naszymi gośćmi będą Maciej Wakuła z firmy OpusCapita i Grzegorz Piwowarek


Maciej Wakuła- "Kafka vs RabbitMQ"


W trakcie swojej prezentacji Maciej przybliży nam Kafke i RabbitMQ oraz odpowie na wiele pytań i wątpliwości które nas nurtują:

- Kafka vs i RabbitMQ - czym są, którego używać, kiedy i dlaczego

- Komunikacja, wiadomości, dane

- Od RabbitMQ do Kafki

- Jak Kafka pomaga w skalowaniu usługi

- Kafka jako potok wiadomości - dlaczego to nie kolejka

- W czym Kafka pomoże, w czym może wręcz przeszkodzić

- Problemy podczas i po wdrożeniu Kafki


Bio:

Maciej mieszkający obecnie w Bydgoszczu pracował jako konsultant dla wielu firm poprzez Teleca (patrz Teleca/Harman/CyberCom/AuSystems), JiT Solutions oraz Mobica ale także w firmach produktowych Lucent Technologies / Alcatel-Lucent a obecnie OpusCapita (firma wywodząca się z fińskiego Posti).

Zajmował się testowaniem, integracją, prototypingiem aplikacji, bazami danych (szczególnie Oracle), utrzymaniem systemów produkcyjnych (typowe komando na produkcję) oraz developmentem a obecnie architekturą w OpusCapita.

Lubi jeździć na ostrym kole ale bycie tatą nie zostawia zbyt wiele czasu na rower. Pracował z językami takimi ak assembler, hlsl, basic, pascal, ansi c, ..., java i javascript (to nie to samo?), go, python i nadal się uczy nowych języków


Grzegorz Piwowarek - "Wprowadzenie do ekosystemu Hazelcast 5.0"


Zapewne wielu z Was wie, że Hazelcast to rozproszony cache… i robi duże oczy kiedy ktoś wspomina o stream processing, in-memory computing, HyperLogLog, CRDT, czy CP Subsystem. A Hazelcast 5.0 ma w sobie to i wiele innych.


Podczas tej prezentacji wybierzemy się na wycieczkę po ekosystemie Hazelcast 5.0 i rzucimy okiem nie tylko na podstawową funkcjonalność, ale również na ukryte smaczki.


Bio:

Grzegorz jest lead architektem w Hazelcast, prowadzi szkolenia i bloguje na 4comprehension.com. Interesują go systemy rozproszone, bebechy, wydajność i architektura systemów. Krążą plotki, że istnieje tylko w czasie kompilacji.


Kilka słów o partnerze naszego spotkania czyli o firmie OpusCapita


OpusCapita jest wiodącym na rynku europejskim dostawcą rozwiązań typu source-to-pay i e-fakturowania dla dużych i średnich przedsiębiorstw. Nasze rozwiązania chmurowe pomagają firmom zarządzać procesami e-zamówień i rozliczeń, obniżając koszty działalności, jednocześnie usprawniając kontrolę i wspierając rozwój. Już 1700 klientów OpusCapita jest podłączonych do ponad 1 miliona dostawców, zawierając 100 milionów e-transakcji rocznie w sieci OpusCapita Business Network.


Gdy pytamy Pracowników, co najbardziej lubią w naszej firmie, OpusCapitans odpowiadają, że najbardziej cenią sobie swobodną atmosferę i ludzi, z którymi pracują.

Ludzie tutaj troszczą się o siebie nawzajem i w razie potrzeby zawsze służą pomocą. O rodzinnej atmosferze Pracownicy wspominają za każdym razem w naszych corocznych ankietach pracowniczych.

W OpusCapita czujemy, że nasz Zarząd darzy nas zaufaniem i każdy z nas może coś zmienić. U nas nawet popełnianie błędów jest postrzegane jako okazja do nauki. Cenimy sobie elastyczność godzin pracy oraz możliwość pracy zdalnej. Wszystkich nas napędza ta sama pasja, by odnieść sukces.


W OpusCapita kochamy nawet poniedziałki! Wspólnie tworzymy atmosferę, w której pomysły mogą się rozwijać, możemy realizować swoje ambicje i naprawdę cieszyć się swoją pracą. Nasz klub „I love Mondays” ożywia naszą pracę wydarzeniami, które wywołują uśmiech na naszych twarzach – zapraszają do przyjemnych zajęć rekreacyjnych, w których możemy spędzić fajne chwile ze współpracownikami.

Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Podobne wydarzenia