en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

Bydgoszcz JUG Meetup #9

Wydarzenie:
Bydgoszcz JUG Meetup #9
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
08.06.2017 (czwartek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Instytut Mechaniki i Informatyki Stosowanej UKW
Adres:
Kopernika 1
Strona www:
Opis:
Zapraszamy na kolejne spotkanie bydgoskiego Java User Group, które odbędzie się w czwartek, 8 czerwca 2017 o godzinie 18:00 w sali 02 Instytutu Mechaniki i Informatyki Stosowanej UKW (ul. Kopernika 1).

Zaplanowane są 2 prelekcje:
  • Łukasz Wachowicz - Serverless - czyli jak zbudować apkę bez serwera? (na AWS)
Myślisz, że Microserwisy to święty graal architektury systemów informatycznych? Ja myślę, że nie i opowiem, dlaczego nasza branża będzie szukać kolejnych rozwiązań. Jedno z podejść, które jest na horyzoncie to podejście Serverless. Opowiem krótko dlaczego to podejście zyskało rozgłos i w jakich przypadkach może się sprawdzić. Pokażę, jak można wykorzystać Amazon AWS do zbudowania aplikacji Serverless, i jak przy okazji nie zapłacić za to ani złotówki :-)
  • Włodek Kozłowski - Hadoop i jego “wielkie dane”
Kilka słów o tym czym jest Hadoop, pierwszy “Hello world” w MapReduce i do czego nam HDFS. Jak dostać się do danych, które “mają miliardy wierszy” a my nadal jesteśmy silnie przywiązani do SQL. Pojawi się Hive, HBase, Apache Phoenix i Kundera. Wszystko to nie z perspektywy eksperta, a programisty, który próbuje się w tym ogarnąć.

Wstęp na spotkanie jest wolny. Rejestracja odbywa się przez portal Meetup. Wśród osób zarejestrowanych zostaną rozlosowane atrakcyjne upominki.

Po spotkaniu zapraszamy na after-party do pubu Kraftodajnia, na którym będziemy mogli się poznać i podyskutować w luźnej atmosferze ;) Pub znajduje się pod adresem: Plac Kościeleckich 5. Widzimy się tam od godziny 21:00.

Wstęp będzie możliwy już od 17:30.
Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Podobne wydarzenia