DC4822 (Warsaw DEFCON Group) Meetup - Feb24

18:30-18:40: Meet and Greet
18:40-19:20: [PL] JS Malware analysis at runtime - Zbyszek Tenerowicz
19:20-20:00: [PL] WiFi: Aktywno-Pasywna lokalizacja w wielkim
mieście - Mateusz Piórkowski
20:00- x : Afterparty, miejsce: TBD (gdzieś w centrum)
Hey, hackers!
Kolejne spotkanie warszawskiej społeczności DC4822 już wkrótce! Zarezerwujcie czas w swoich kalendarzach w piątek, 2 lutego o godzinie 18:30. Spotkamy się ponownie w przestrzeni biurowej użyczonej nam przez Allegro w Fabryce Norblina w Warszawie.
Dziękujemy firmie Allegro za udostępnienie miejsca!
==
Abstrakty & Bio
JS Malware analysis at runtime
Zobaczysz jak uruchomić obfuskowany malware z NPM w sposób bezpieczny i odkryć, co robi.
Dowiesz się, jak użyć technologii, która za tym stoi, do ochrony swojej aplikacji przed zawartym w paczkach złośliwym kodem, który prześlizgnął się przez audyty i skany bezpieczeństwa.
Przy okazji pokażę, jak można przy pomocy ‘prototype pollution’ wykonać istotny etap ataku, jakim jest ‘lateral movement’. Opowiem też o tym, że te same narzędzia mogą być użyte do analizy złośliwego kodu dostarczanego jako bajtkod javascript bez źródeł (node.js i Electron).
Zbyszek Tenerowicz - programista full-stack, researcher. Pracuje jako JS Security Lab Lead w MetaMask przy narzędziach LavaMoat i Endo. Znajomość z Node.js rozpoczął za czasów wersji 0.8 i tak zostało. Od początku wkręcony w tematy diagnostyki i bezpieczeństwa JavaScriptu. Weteran społeczności meet.js - w roli prelegenta i organizatora.
==
WiFi: Aktywno-Pasywna lokalizacja w wielkim mieście
W mieście jest bardzo dużo sieci WiFi. Jest też bardzo dużo otwartych hotspotów. Zaczynając od tych w restauracjach, dworcach czy nawet parkach. Niech przyzna się ten, kto nie pracował z kawiarni. Wiele ze wspomnianych hotspotów posiada captive portal, który wymaga zalogowania aby móc korzystać z internetu.
Na pewno? Korzystając z otwartych źródeł danych spróbujemy zlokalizować urządzenie na podstawie tylko sieci WiFi i sprytnej eksfiltracji.
Mateusz Piórkowski - obecnie pracuje jako inżynier oraz threat hunter w Box oraz pomaga przy zleceniach od przyjaciół. W wolnych chwilach tworzy dziwne płytki, gra w Starcrafta i podziwia Japońskie urządzenia pomiarowe.
==
Grupa DEFCON powstała z legendarnej dorocznej konferencji bezpieczeństwa DEFCON, która odbywa się w Las Vegas. DC4822 to spotkania dla osób, którzy chcą uczyć się, tworzyć i robić rzeczy związane z niezamierzonym wykorzystaniem nowoczesnych technologii, o których właściwie mówi się "hacking". Jesteśmy otwarci na wszystkie osoby, które są zainteresowane tematem, bez względu na poziom kwalifikacji i umiejętności w zakresie komputerów i technologii. Chodzi o społeczność, więc chodź i spotkaj się z sąsiadami, rówieśnikami, tymi, którzy kreują rzeczywistość w swoich umysłach. Wymieńmy się doświadczeniami, stwórzmy coś wspólnie.
Chcesz podzielić się swoim projektem / pomysłem / doświadczeniem na kolejnym spotkaniu DC4822? Wyślij do nas e-mail: hello [at] dc4822.org
Bądź na bieżąco:
Już nie możemy się doczekać, by po raz kolejny się spotkać!
Do zobaczenia!
Team DC4822