Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

DC4822 (Warsaw DEFCON Group) Meetup - n0vemb3r2o23

dc4822-warsaw-defcon-group-meetup-listopad-2023
Wydarzenie:
DC4822 (Warsaw DEFCON Group) Meetup - n0vemb3r2o23
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
17.11.2023 (piątek)
Godzina:
18:30
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Fabryka Norblina
Adres:
Żelazna 51/53
Agenda:

18:30-18:40: Meet and Greet

18:40-19:20: [PL] Hackowanie aplikacji iOS - Kamil Borzym

19:20-20:00: [PL] Rozmówki malwarowo-polskie, czyli o komunikacji ze stealerami - Jarosław Jedynak

20:00-∞: Afterparty, miejsce: TBD (gdzieś w centrum)

Opis:

Hey, hackers!


Kolejne spotkanie warszawskiej społeczności DC4822 już niedługo! Zarezerwujcie czas w swoich kalendarzach w piątek, 17 listopada o godzinie 18:30. Spotkamy się ponownie w przestrzeni biurowej użyczonej nam przez Allegro w Fabryce Norblina w Warszawie.

Dziękujemy firmie Allegro za udostępnienie miejsca!


Abstrakty & Bio

Hackowanie aplikacji iOS

W tej prezentacji dowiecie się w jaki sposób zaimportowanie złośliwej biblioteki 3rd party w aplikacji mobilnej może narazić was na kradzież danych użytkowników. Pokażę wam to na przykładzie aplikacji iOS, ale problem dotyczy analogicznie również aplikacji pisanych na Androida. - Używając modulatora RX będę w stanie przeprowadzić procedurę ukierunkowania komórki klastra i podłączyć łącze wychodzące z łączem wchodzącym. - Co to do diaska znaczy? - To znaczy, że przy pomocy odpowiedniego algorytmu będę w stanie zhakować dowolną aplikację. - A więc – czas na hakowanie.

Kamil Borzym jest inżynierem oprogramowania w Allegro. W ciągu dnia zazwyczaj kompiluje kod, w nocy dekompiluje.


Rozmówki malwarowo-polskie, czyli o komunikacji ze stealerami

Gdzie są TE botnety? Nie ma - umarły śmiercią naturalną, zostały zajęte przez organy ścigania, albo operatorzy zajęli się czymś bardziej dochodowym. A te które zostały (na desktopie) nie mają już takiej skali. Nie znaczy to jednak, że przestępcy próżnują. Po prostu na końcu kampanii malspamowej na użytkownika częściej czeka ransomware albo stealer. W tej prezentacji skupimy się na tej drugiej kategorii, czyli typie złośliwego oprogramowania którego głównym celem jest wykradanie danych z komputera użytkownika i/lub śledznie go. Omówimy kilka rodzin, oraz praktyczne (tzn. wykonalne dla każdego z domu) sposoby na ich analizowanie i śledzenie. A przede wszystkim: porozmawiamy z nimi i dowiemy się co mają nam do powiedzenia.

Jarosław Jedynak - zmienił pracę programisty na życie specjalisty od security. Obecnie pracuje jako Ekspert w CERT Polska, gdzie zajmuje się automatyzacją analiz, threat-huntingiem, ale przede wszystkim inżynierią wsteczną ciekawych próbek złośliwego oprogramowania. Po pracy pracuje w swojej drugiej pracy (https://itsec.re), rozwija projekty Open-Source, administruje serwerami, gra w CTFy w zespole p4 i szuka dziur w całym.


Grupa DEFCON powstała z legendarnej dorocznej konferencji bezpieczeństwa DEFCON, która odbywa się w Las Vegas. DC4822 to spotkania dla osób, którzy chcą uczyć się, tworzyć i robić rzeczy związane z niezamierzonym wykorzystaniem nowoczesnych technologii, o których właściwie mówi się "hacking". Jesteśmy otwarci na wszystkie osoby, które są zainteresowane tematem, bez względu na poziom kwalifikacji i umiejętności w zakresie komputerów i technologii. Chodzi o społeczność, więc chodź i spotkaj się z sąsiadami, rówieśnikami, tymi, którzy kreują rzeczywistość w swoich umysłach. Wymieńmy się doświadczeniami, stwórzmy coś wspólnie.

Chcesz podzielić się swoim projektem / pomysłem / doświadczeniem na kolejnym spotkaniu DC4822? Wyślij do nas e-mail: dc4822 [at] protonmail.com


Bądź na bieżąco:


Już nie możemy się doczekać, by ponownie się spotkać!


Do zobaczenia!

Team DC4822



Profile pracodawców

Podobne wydarzenia