Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

DEV@ZG

Wydarzenie:
DEV@ZG
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
22.03.2018 (czwartek)
Godzina:
19:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Minibrowar Haust
Adres:
Plac Pocztowy 9
Opis:

Serdecznie zapraszamy na #22 spotkanie DEV@ZG. Tym razem nie jest sponsorowane i dlatego prosimy o zakup przysłowiowego piwa w zamian za użyczenie nam lokalu przez Haust. Jednocześnie jeśli ktoś jest zainteresowany sponsoringiem to zapraszamy do kontaktu.


Temat 1: CQRS w 4 krokach:


CQRS (Command Query Responsibility Segregation) to szeroko opisywany wzorzec programistyczny, który jest już z nami od ok. 2009 roku. Jest on dość prosty do wdrożenia przy starcie projektu. W przypadku systemów legacy spora ilość osób myśli, że już nie da się nic zrobić i trzeba rozwijać system w dotychczasowy sposób.


W mojej prezentacji pokażę w jaki sposób można swoją istniejącą aplikację wzbogacić o wzorzec CQRS - iteracyjnie krok po kroku. Przedstawię zestaw bulding blocków możliwych do zastosowania w każdym etapie tworzenia systemu. Pozwoli to na wykorzystywanie zalet CQRS w tych miejscach, które tego wymagają, bez konieczności reorganizacji całej aplikacji.


  • Radek Maziarka


Na co dzień team leader i programista w Objectivity. Dodatkowo:

  • prowadzę wewnętrzne prezentacje i szkolenia w firmie
  • w ramach firmy RadSoft prowadzę konsultacje IT
  • organizuję webinarium programistyczne WROC# Online - https://goo.gl/vfKmjc
  • prowadzę bloga http://radblog.pl
  • wspomagam technologicznie Stowarzyszenie Libertariańskie


Te wszystkie aspekty sprawiają że patrzę szeroko na rozwój oprogramowania - nie zamykam się na jedną technologię, a staram się na podstawie dostępnych narzędzi dostarczać jak największą wartość moim klientom. Jestem dużym zwolennikiem szerzenia wiedzy i chcę się nią dzielić z innymi.


Temat 2: Skąd się biorą boty


O botach słyszy się od dawna, ale dopiero od jakiegoś czasu można je spotkać niemal na każdym kroku. Dlaczego tak się dzieje? Co takie boty potrafią, jak daleko sięga ich inteligencja? Jak stworzyć własnego i czy warto je tworzyć, czy to tylko chwilowa moda. W swojej prezentacji postaram się odpowiedzieć na większość z tych pytań, a także przedstawić na przykładach technologię Microsoft Bot Framework, która pozwala tworzyć boty na platformie .NET.


  • Jacek Kolonko


Jacek Kolonko, developer w firmie Objectivity. Zaczął swoją praktykę zawodową w czasie, gdy powstawał .NET Framework. Lubi dzielić się też wiedzą, za co był już odznaczony przez Microsoft tytułem MVP. W ostatnim okresie jego pasja to głównie boty, choć w pracy również nie stroni od innych aktualnych tematów takich jak urządzenia mobilne, AI, AR czy IoT.


Profile pracodawców

Podobne wydarzenia