en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

Formalności z inwestorem – aspekty formalnoprawne

Wydarzenie:
Formalności z inwestorem – aspekty formalnoprawne
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
Data:
11.08.2017 (piątek)
Godzina:
16:45
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Idea Hub Wroclaw
Adres:
ul. Świętego Mikołaja 72
Strona www:
Prelegenci:
Opis:

Współpraca z inwestorem nie musi być ani stresująca, ani trudna. Dokładne poznanie wszystkich aspektów takiej kooperacji oraz odpowiednie przygotowanie się do niej jest niezwykle pomocne w początkowej fazie prowadzenia własnego biznesu. O podstawowych kwestiach związanych z relacją przedsiębiorca-inwestor we wrocławskim Idea Hub opowie Tomasz Michalik, radca prawny zaangażowany w życie polskich startupów.

Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję zdobyć wiedzę na temat uprawnień, jakie posiada inwestor w zakresie rozporządzania udziałami. Dodatkowo, poznają obowiązki informacyjne wobec podmiotu inwestującego oraz sposoby zabezpieczenia się przed wpływem inwestora na prowadzenie polityki biznesowej firmy. Tomasz Michalik wyjaśni również na czym polega reverse vesting – tzw. związanie założyciela z prowadzonym startupem. Podpowie jak wycenić swój startup oraz w jaki sposób zabezpieczyć się przed możliwością wyjścia inwestora z projektu. Nie zabraknie także wskazówek dotyczących wyboru formy prawnej startupu pod kątem sposobu udziału inwestora w dokapitalizowaniu.

Taka wiedza pomoże nie tylko początkującym przedsiębiorcom, ale również osobom, które prowadzą już swój biznes i chciałyby poszerzyć wiedzę nt. aspektów formalnoprawnych, z jakimi borykają się w swojej działalności.

Tomasz Michalik jest radcą prawnym. Na co dzień pełni funkcję wspólnika zarządzającego w kancelarii KPM Pająk, Michalik Radcy Prawni, zajmującej się obsługą prawną działalności serwisów internetowych i prawem internetu. Specjalizuje się w doradztwie związanym z realizacją dużych projektów infrastrukturalnych, finansowaniu inwestycji, a także w prawie gospodarczym i obsłudze przedsiębiorców. Od ponad 5 lat jest aktywnie zaangażowany w działalność prawną na rzecz podmiotów uczestniczących w rozwoju polskiego rynku startupowego.

Warsztaty „Formalności z inwestorem – aspekty formalnoprawne” odbędą się w piątek, 11 sierpnia w Idea Hub przy ul. Świętego Mikołaja 72 we Wrocławiu. Informacje o zapisach znajdują się na profilu Idea Hub Wrocław na Facebooku oraz w serwisie Evenea pod adresem www.aspektyformalnoprawne.evenea.pl.

Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Pracodawcy IT: Wrocław

EPAM Systems
Software House

Katowice, Kraków, Trójmiasto, Warszawa, Wrocław
technologie:
Python, Java, JavaScript, Oracle, .NET...
typ projektów:
projekty dla klientów
15 ofert pracy
 
Zobacz wszystkie firmy >>


Podobne wydarzenia