Logo Crossweb
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

GFT piąTECH: Jak w Polsce zbudowaliśmy azjatycki bank

Wydarzenie:
GFT piąTECH: Jak w Polsce zbudowaliśmy azjatycki bank
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Data:
12.03.2021 (piątek)
Godzina:
15:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Online Event
Adres:
On your computer
Strona www:
Opis:

Rozmowy o rozwoju polskiej bankowości toczą się najczęściej wokół usprawniania doświadczenia użytkownika lub automatyzacji procesów. Ale to nie zmienia ani propozycji wartości dla klienta, ani struktury kosztów. Jaką nową jakość na rynek wnosi bankowość wirtualna?


Virtual banking to bankowość obecna w 100% w przestrzeni cyfrowej: bez fizycznych biur, budynków czy infrastruktury logistycznej. Wszystko dzieje się w sieci – od onboardingu klientów, przez procesy biznesowe, obieg środków finansowych, po pomoc techniczną i wsparcie klienta.


Taki właśnie bank zbudowaliśmy w GFT dla Standard Chartered: Mox to prężnie działająca instytucja finansowa z Hong Kongu, która obraca finansami dziesiątek tysięcy klientów i oferuje pełny wachlarz usług bankowości detalicznej. Współtworzyło ją kilkudziesięciu inżynierów i analityków GFT Poland.


W studio Marcina Kowalskiego, CTO GFT Poland, gościmy Przemysława Juszkiewicza, szefa projektów azjatyckich w naszej organizacji i człowieka odpowiedzialnego za ten spektakularny sukces. Jak wygląda hipernowoczesny biznes bankowy na miarę roku 2021? Posłuchaj relacji z pierwszej ręki: prosto z placu budowy banku wirtualnego.


  • W banku wirtualnym nie ma działu innowacji, bo nie jest potrzebny. Inżynieria jest integralnym elementem funkcjonowania. Co to oznacza w praktyce i jakie niesie wnioski dla bardziej tradycyjnych graczy?
  • Czy w takiej instytucji dział IT pozostaje kosztem?
  • Jakie jest value proposition dla klienta końcowego neobanku?
  • Czy optymalizacja funkcjonowania sprowadza się do obniżenia kosztów?
  • Jak działają nowoczesne systemy core bankingowe? O naszym partnerstwie z Thought Machine.
  • Budowa banku mierzona w latach to ryzyko dostarczenia przestarzałych pomysłów. Jak tego uniknąć? Skuteczny future-proofing.
  • Chmura to warunek istnienia banku wirtualnego: dlaczego tak jest i jak skutecznie sprostać wyzwaniom (np. regulacyjnym)?
  • Czy możemy w Polsce zbudować wirtualny bank w takim tempie jak Mox?
  • Praca inżyniera i menedżera projektów w neobanku, a praca dla tradycyjnego banku – czy to zupełnie inne światy?
Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym!

Podobne wydarzenia