IT Akademia j-labs #52 Kraków
Asystenci Głosowi zdobyli olbrzymią popularność za wielką wodą. Alexa szturmem trafiła do salonów, sprzedając się w 10 milionach tylko w ostatnim kwartale poprzedniego roku. Google od niedawna obsługuje język polski. To najlepszy moment żeby nauczyć Twój produkt mówić i trafić nie tylko do przeglądarki internetowej czy telefonu, ale również salonu Twoich klientów. W ramach wystąpienia dowiesz się jak zacząć, porozmawiamy o tym czym różni się UX rozwiązań głosowych w stosunku do aplikacji na urządzenia z ekranem, z jakich klocków składa się podstawowa "akcje" (bo tak określane są aplikacje na głośniki), i jak obudować ją dodatkowymi możliwościami. Porównamy ekosystem Googla i Amazonu - czym różnią się od siebie? Który daje więcej możliwości programistom? Zapraszamy na 52 IT Akademię j-labs.
Artur Skowroński
Developer z serduchem rozdartym między JVM (całościowo) i nowoczesnym JavaScriptem - przy czym z bardziej dojrzałymi planami matrymonialnymi związanymi z tą pierwszą platformą. Natura regularnie każą mu testować technologiczne nowinki, nawet jeśli czasem z tego powodu (na szczęście zwykle w domowym zaciszu) projekty wybuchają mu w twarz w wyniku nadużycia szpachli i taśmy klejącej - zwykle jednak wyciąga z tego naukę, którą może się w jakiś sposób podzielić ze społecznością. Obecnie członek zespołu VirtusLab realizujący projekty dla Tesco Technology. Część Dynamicznego Duetu którego lepszą połową jest pluszowa foka (ᵔᴥᵔ).
Networking
Po prelekcji zapraszamy wszystkich uczestników na część networkingową, czyli czas na rozmowy, wymianę poglądów, zadawanie pytań oraz nawiązanie nowych kontaktów, w nieformalnej atmosferze przy pizzy.
Data: 19.03.2019, godzina 18:30
Adres: Katedra Informatyki AGH Kraków, ul. Kawiory 21, Budynek D-17, sala 1.38
Wstęp wolny, rejestracja: bezpłatna
IT Akademia j-labs: zdobywaj wiedzę od praktyków IT!
Comiesięczne, darmowe spotkania
Zapraszamy prelegentów praktyków - zawsze są to osoby z minimum kilkuletnim doświadczeniem, w tym najbardziej cenieni programiści w Polsce.
Oferujemy 100% meteorytyki z różnych obszarów IT
Podczas spotkań pojawiają się prelekcje dotyczące m.in. głównych języków programowania, języków funkcyjnych, mikroserwisów, UX, Azure, AWS, relacyjnych baz danych, security czy aplikacji mobilnych.
Wykłady odbywają się już od 2014 roku w Krakowie oraz od 2016 roku w Warszawie.