Logo Crossweb

IT NonStop: J-Santa on tour / Wrocław

it-nonstop-j-santa-on-tour-wroclaw
Wydarzenie:
IT NonStop: J-Santa on tour / Wrocław
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
08.12.2022 (czwartek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Barbara
Adres:
Świdnicka 8c
Rejestracja:
Strona www:
Facebook:
Organizator:
konsulting IT
Kraków, Lublin, Wrocław, Łódź
Agenda:

od 17:30 Rejestracja

18:00 Arek Migała - Odlotowe gniazda sieciowe

19:00 Bartek Król - Sealed classes - czemu je lubić?

20:00 Netwroking & after party

Opis:

Interesujesz się Javą? Świetnie się składa! W czwartek 8 grudnia 2022 r. w Centrum Kultury Barbara przy ulicy Świdnickiej odbędzie się spotkanie IT NonStop: J-Santa on tour. Eksperci opowiedzą o technologiach, podzielą się doświadczeniem związanym z realizowanymi projektami i zaprezentują typowe techniczne case studies. W programie dwie świetne prezentacje. Zapraszamy do udziału specjalistów i entuzjastów Javy oraz tematów pokrewnych. Startujemy o godz. 18:00.


»Arkadiusz Migała«  Gniazda Sieciowe są wam pewnie znane pod angielską nazwą Websockets. Jest to alternatywny sposób komunikacji, oparty na protokole TCP. Pozawala na dwukierunkową, pełno-dupleksową komunikacje między klientem a serwerem. Podczas prezentacji zaimplementujemy takie rozwiązanie przy wykorzystaniu framework'a Netty i nie będzie to kolejna aplikacja do czatowania. Netty to framework pozwalający stworzyć taką komunikacje (i nie tylko), w oparciu o asynchroniczne wydarzenia (ang. events), w bardzo wydajny sposób. Jak każdy framework posiada on swoją konwencje, którą postaram się wam przybliżyć.


»Bartek Król« Typy zapieczętowane (ang. sealed classes) to stosunkowo nowa funkcjonalność w języku Java, która w finalnej wersji pojawiła się w 17. wersji tego języka. W czasie prezentacji omówione zostaną mechanizmy działania typów zapieczętowanych, możliwości ich wykorzystania i to jak mogą wzbogacić pisane przez nas aplikacje.


Zapraszamy do rejestracji! Na dwudziestu pierwszych gości czekać będą welcome boxy wypełnione prezentami od samego J-Santy!


Wydarzenie powstało na bazie lubelskiej konferencji IT NonStop: J-Santa. J-Santa wraca i jedzie na wycieczkę po Polsce z krótkimi, popołudniowymi wydarzeniami. Spotkanie we Wrocławiu to jedno z serii spotkań, które odbędą się na przełomie listopada i grudnia w kilku miastach w Polsce. Spotkamy się także w Łodzi (23.11), Krakowie (7.12) oraz Lublinie (14.12).

> 

Organizatorzy J-Santa on tour: DataArt Poland, JUG Łódź, JUG Lublin, JUG Wrocław, JUG Polska

 

Partnerzy J-Santa on tour: Sii, Hazelcast, Transition Technologies-Software oraz Lubelska Wyżyna IT.Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym!

Podobne wydarzenia