en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

Jak realizować cele ONZ w biznesie? | Social Movers Meetup#3

jak-realizowac-cele-onz-w-biznesie-social-movers-meetup3-wrzesien-2018
Wydarzenie:
Jak realizować cele ONZ w biznesie? | Social Movers Meetup#3
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
Tematyka:
Data:
25.09.2018 (wtorek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Płatne
Miasto:
Miejsce:
Hub:raum Kraków
Adres:
Przemysłowa 12
Rejestracja:
Facebook:
Opis:

26-latek, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie otrzymał niesamowite wyróżnienie i wspaniałą nagrodę. Co takiego zrobił młody projektant? Pokonał swoją niepewność, zwątpienie oraz 1700 uczestników i zdobył 3 miejsce w prestiżowym konkursie Electrolux Design Lab, którego tematem było "Tworzenie zdrowych domów". 


Michał Pośpiech, bo o tym wyjątkowym człowieku mowa, stworzył przenośny wentylator, który kształtem przypominał fruwające "meduzy". Urządzenie miało wpływać na polepszenie mikroklimatu wokół nas, czyli umożliwić walkę z zabójczym smogiem. Podczas prezentacji podkreślił, że przestrzeń miejska powoli staje się naszym domem, dlatego spojrzał na wyzwanie w szerszym kontekście. 


Właśnie takie projekty jak konkurs organizowany przez firmę Electrolux, światowego lidera produkcji urządzeń AGD, zbliżają nas do zrealizowania Celów Zrównoważonego Rozwoju wyznaczonych przez ONZ. Są to tzw. “Sustainable Development Goals”, które dążą do rozwiązania najważniejszych problemów współczesnego świata (http://www.un.org.pl). 


Przykład firmy Electroulx udowadnia nam, że biznes również może włączyć się w zmianę świata. Warto więc zwrócić uwagę i zainspirować innych managerów, dyrektorów czy właścicieli firm do tego, aby również podejmowali takie inicjatywy w swoich organizacjach. 


Zapraszamy Was po raz trzeci na “Social Movers Meetup”, które odbędzie się 25 września 2018 roku w Krakowie. Wielki biznes, startupy społeczne oraz delegaci ONZ, którzy objęli patronatem całe wydarzenie, opowiedzą o tym, jak realizować swoje pomysły i szukać realnych szans na zmianę naszej przyszłości.


Oto prelegenci oraz tematy wystąpień podczas Social Movers Meetup #3: 

  • Agata Krząstek & Klaudia Klonowska [UN Youth Delegate of Poland]: Jak biznes i ONZ wspólnie zmieniają świat na lepsze?
  • Marcin Kowalik [Obraz w pigułce]: Jak połączyć biznes z aktywnością społeczną na polu sztuki?
  • Krzysztof Kiepura [Food & Life: Przedsiębiorstwo Społeczne]: Miłość do ludzi i pasja do kuchni, czyli o pomocy, która przerodziła się w biznes społeczny.


Jeszcze nie znacie naszych prelegentów? Zapoznajcie się z ich bio:


  • Klaudia Klonowska - Absolwentka Amsterdam University College w Holandii na kierunku prawa i relacji międzynarodowych. Organizatorka Symulacji Obrad ONZ, uczestniczka licznych projektów na rzecz budowania pokoju m.in. w Azerbejdżanie i Kosowie, finalistka konkursu Amsterdam Law Trials. Zainteresowana tematem dyplomacji młodych dorosłych, została wybrana na Młodzieżową Delegatkę RP do Organizacji Narodów Zjednoczonych na 73. sesję Zgromadzenia Ogólnego. Jako Młodzieżowa Delegatka wraz z Agatą Krząstek promują Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ poprzez konferencje i spotkania z młodzieżą, aby ich wybory i działania były świadome i efektywne w walce o lepsze jutro. 


  • Agata Krząstek - Studentka II roku prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie aktywnie angażuje się w działalność naukową, pracę stowarzyszeń studenckich jak European Law Student Association czy Forum Młodych Dyplomatów oraz prace Samorządu Studentów UJ. Od maja pełni funkcję Młodzieżowej Delegatki RP do Organizacji Narodów Zjednoczonych na 73. Zgromadzenie Ogólne. W październiku podczas obrad Trzeciego Komitetu ONZ wraz z Klaudią Klonowską będzie miała okazję reprezentować interesy polskiej młodzieży na arenie globalnej. Na codzień aktywnie promują Cele Zrównoważonego Rozwoju wśród młodzież, abyśmy razem mogli zmienić świat dookoła.


  • Marcin Kowalik Artysta malarz - absolwent Wydziału Malarstwa krakowskiej ASP w pracowni prof. Adama Wsiołkowskiego. Uczestniczył w ponad 50 wystawach w Polsce i na świecie (m.in. Hamburgu, Lipsku, Düsseldorfie, Berlinie, Dublinie, Knoxville, Warszawie i Krakowie). Prace Marcina Kowalika można oglądać się w kolekcji Muzeum Narodowego w Gdańsku, Clifford Chance Collection i licznych kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydenta Miasta Krakowa, laureat Nagrody Województwa Małopolskiego „ARS quaerendi” i fundator stypendium „Wiara w Malarstwo” skierowanego dla uczniów ostatnich klas jego rodzimego Liceum Plastycznego w Zamości. Od 2014 roku twórca inicjatywy “Obraz w pigułce”, dzięki które angażuje świat biznesu do pomagania przewekle chorym dzieciom. 


  • Krzysztof Kiepura – motywator, radiowiec, konferansjer, dyrektor kreatywny w Food & Life. Na własnym przykładzie motywuje osoby niepełnosprawne i wykluczone społecznie do zmiany nastawienia w swoim życiu. Pracował w Stowarzyszeniu WIOSNA, gdzie odkrył swój potencjał. Był twarzą akcji mającej na celu aktywizację osób niepełnosprawnych w Małopolsce. Jest jedynym członkiem Zarządu Food & Life z orzeczoną niepełnosprawnością, a do tego ma czterdziestoletnie doświadczenie w tej dziedzinie. Poza pracą spełniony mąż i tata oraz fan włoskiej motoryzacji.
Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Pracodawcy IT: Kraków

NOVOMATIC Technologies Poland
firma technologiczna

Kraków
technologie:
,
6 ofert pracy
 
Codest
Software House

Kraków
technologie:
,
2 oferty pracy
 
Kalamba Games Limited
StartUp

Kraków
technologie:
,
 
Zobacz wszystkie firmy >>

Podobne wydarzenia