en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

Jak wygląda Python dla ludzi piszących w PHP i Javie? + tego nie rób w Pythonie!

Wydarzenie:
Jak wygląda Python dla ludzi piszących w PHP i Javie? + tego nie rób w Pythonie!
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
24.09.2020 (czwartek)
Godzina:
18:30
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Online Event
Adres:
On your computer
Strona www:
Opis:

Zapraszamy na powakacyjne spotkanie on-line Python Łódź!


Spotkanie otworzy Mateusz Mazurek z prezentacją "Czego nie robić w Pythonie" prowadząc nas przez nieidiomatyczny przykłady kodu i ich eleganckie, pythonowe zamienniki.


Druga część spotkania będzie debatą, w której udział wezmą Maria Preyzner (PHP) i Szymon Przedwojski (Java). Porozmawiamy jak z ich perspektywy wygląda Python - co jest dobre, co nie do końca, jak różnią się nasze społeczności i kilka innych.

Przyjmiemy też pytania z widowni!Szczegóły:

# "Czego nie robić w Pythonie" - Pamiętacie kultowe już "from the mountain"? Niby patrząc na ten zwrot, każdy wie o co chodzi, ale jakoś budzi to niesmak. Podobnie jest z programowaniem w Pythonie, możemy zrobić w nim wiele rzeczy, ale niektórych nie powinniśmy robić. Ta prelekcja to tour po kilkanastu problemach, które można rozwiązać zarówno ładnie i idiomatycznie jak i po prostu brzydko.


Mateusz Mazurek, programista z 8letnim doświadczeniem. Pierwsze dwa lata pisał w Javie, kolejne sześć lat to przygoda z Pythonem, trwająca po dziś dzień. Aktualnie Tech Lead. Prywatnie lubi książki fantasy i rower. Prowadzi bloga https://mmazurek.dev


# Jak wygląda Python dla ludzi piszących w PHP i Javie?

W drugiej bardziej, interaktywnej części meetupu zapytamy osoby, których większość doświadczenia pochodzi z pracy w innych językach co myślą o Pythonie ;) Świetna okazja, żeby spojrzeń na niego z innej, świeżej perspektywy!


Szymon Przedwojski - Backend Software Engineer w Glovo. Obraca się głównie w świecie Javy i JVM, ale zna i lubi też Pythona i JavaScript. Pasjonat czystego kodu, czystej architektury, testów jednostkowych i podejścia Software Craftsmanship. Dzieli się wiedzą i przemyśleniami o świecie IT na vlogu "Dziwne, u mnie działa" na YouTube.


Maria Preyzner - Na co dzień dnia programuje w Red Sky żeby jej koty miały dobre życie, przez większośc kariery w PHPie, ale od tego roku w jakimś języku od tego, tam Montego.. Wierzy w rozwiązywanie problemów, a nie paradygmaty i metodyki.

Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Podobne wydarzenia