Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

Javeloper Meetup Lublin #2

javeloper-meetup-lublin-2
Wydarzenie:
Javeloper Meetup Lublin #2
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
27.09.2023 (środa)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Pub Trybunalska
Adres:
Rynek 4
Rejestracja:
Strona www:
Agenda:

17:30 - 18:00 Rejestracja uczestników, sprawdzenie biletów

18:00 - 18:15 Otwarcie wydarzenia i przywitanie uczestników

18:15 - 19:00 Prezentacja nr 1: How to develop sustainable software? - Raimo Seero

18:55 - 19:00 Przerwa

19:00 - 19:45 Prezentacja nr 2: Archetypy modeli biznesowych - studium przypadku - Sławomir Sobótka

19:45 - 21:00 Networking przy piwie i pizzy

Opis:

Zapraszamy na wydarzenie Javeloper Meetup Lublin #2, które odbędzie się 27 września 2023 roku w Pubie Trybunalska, ul. Rynek 4 (na Starym Mieście) w Lublinie.

Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne, należy okazać bilet pobrany na Evenea.


How to develop sustainable software? - Raimo Seero

Jak tworzyć zrównoważone oprogramowanie? - Raimo SeeroCzysty kod i to, czego potrzeba, aby stworzyć oprogramowanie, które będzie łatwe w utrzymaniu przez długi czas. Czego potrzeba, aby stworzyć oprogramowanie, które będzie trwałe i które będzie sprawiało przyjemność w tworzeniu? Ile kodu wystarczy do stworzenia architektury? Czym jest dobra architektura oprogramowania i dlaczego nas to interesuje? Jak zostać architektem oprogramowania i co wyróżnia dobrego architekta oprogramowania? Czysty kod i dobra architektura - czy wystarczy? Dlaczego mamy taką obsesję na punkcie czystego kodu? Oto niektóre z tematów, które Raimo poruszy w swojej prezentacji. Raimo ma nadzieję, że jego prezentacja zaowocuje także późniejszymi dyskusjami z uczestnikami.


Archetypy modeli biznesowych - studium przypadku - Sławomir Sobótka

W trakcie prezentacji zobaczysz dwa systemy realizujące te same wymagania. Architektura pierwszego będzie oparta o naiwną analizę, pospieszną modularyzację i krótkowzroczną integrację. Architektura drugiego będzie oparta o kilka rozdziałów z książek będących biblioteką rozwiązań typowych problemów biznesowych - archetypów. W trakcie prezentacji dowiesz się czym się kierować podczas wyszukiwania archetypów, które na pierwszy rzut oka nie są podobne do "specyficznych systemów" nad którymi pracujesz na co dzień. A przy okazji zobaczymy jakie są konsekwencje posługiwania się sprawdzonymi rozwiązaniami w porównaniu do rozwiązań wynikających z tak zwanej intuicji.


PRELEGENCI


Sławomir Sobótka - Od ponad 13 lat jestem właścicielem firmy szkoleniowo doradczej Bottega IT Minds zrzeszającej 60 ekspertów technicznych. Równolegle współpracuję jako inwestor i CTO z kilkoma startupami: Cortivision - obrazowanie pracy mózgu w bliskiej podczerwieni i sceny VR dla dzieci z deficytami uwagi Augmented Neural Systems - sceny VR wspomagające system hormonalno-odpornościowy w walce z rakiem Augmented Reality Training Systems - rzeczywistość dopełniona w treningach strzeleckich oraz Devskiller - automatyzacja rekrutacji izarządzanie kompetencjami w organizacjach IT .

ciągu 19 lat pracy w branży IT pełniłem role programisty, architekta, lidera zespołu, mentora i trenera. W codziennej pracy integruję: Domain Driven Design, wzorce, style architektoniczne, zwinne procesy wytwórcze i zdrowy rozsądek. Stosuję nadrzędną zasadę: rozpoznać klasę problemu z jaką mamy do czynienia i dobrać do niej odpowiednią klasę narzędzia. Hobbystycznie interesuję się psychologią pozytywną i kognitywistyką.


Raimo Seero - Raimo dołączył do Uptime w 2001 roku, obecnie pełni funkcję CTO i jest partnerem firmy. Do obowiązków Raimo należy zarządzanie naszym portfolio technologii i kierowanie pracą programistów. W wolnym czasie lubi biegać (ultra)maratony i być na bieżąco z tym, co dzieje się w świecie IT.


Zapisy: https://app.evenea.pl/event/javeloperlublin2/index/krok-2?

Profile pracodawców

Podobne wydarzenia