Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

Javeloper Meetup Lublin [Stacjonarne wydarzenie]

Wydarzenie:
Javeloper Meetup Lublin [Stacjonarne wydarzenie]
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
28.03.2023 (wtorek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Pub u Szewca
Adres:
Grodzka 18
Rejestracja:
Strona www:
Agenda:

17:30 - 18:00 Rejestracja uczestników, sprawdzenie biletów

18:00 - 18:15 Otwarcie wydarzenia i przywitanie uczestników

18:15 - 18:55 Prezentacja nr 1: Open architecture - droga do "bank as a service" - Przemysław Lech

18:55 - 19:00 Przerwa

19:00 - 19:30 Prezentacja nr 2: Modularyzacja - miało być tak pięknie a wyszło jak zwykle :-( - Sławomir Sobótka

19:30 - 19:40 Przerwa

19:40 - 20:10 Prezentacja nr 3: Czy Polacy są bardziej duńscy niż Duńczycy polscy? - Ola Rakocińska-Szczęsna

20:10 - 21:00 Networking przy piwie i cateringu


Opis:

BEC Poland zaprasza na wydarzenie Javeloper Meetup Lublin, które odbędzie się 28 marca 2023 roku w Pubie u Szewca (ul. Grodzka 18, 20-112 Lublin - na parterze). Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne, wejście za okazaniem biletu.


OPISY PREZENTACJI

Open architecture - droga do "bank as a service" - Przemysław Lech

Czy open architecture to tylkokolejny buzzword, bez wielkiego znaczenia dlaświata IT? Czy ma zastosowanie w instytucjach finansowych? Co BEC ma wspólnego z otwartą architekturą? Czym różni się komunikacja za pomocą API od Event'ów? To tylko niektóre z pytań na które postaram się odpowiedzieć podczas mojej prezentacji. Zapraszam na wspólną wycieczkę przez otwartą architekturę aplikacji.

Modularyzacja - miało być tak pięknie a wyszło jak zwykle :-( - Sławomir Sobótka

Z jednej strony mamy Event Stormingi na różnych poziomach jako techniki komunikacji i zbierania informacji. Z drugiej strony mamy C4 do skupiania uwagi na odpowiednich driverach architektonicznych. Niestety intuicyjne przejście z jednego do drugiego wychodzi rzadziej niż częściej. W trakcie prezentacji dowiesz się jak przekładać informacji ze stormingu na decyzje architektoniczne dzięki strategicznym narzędziom DDD: destylacji kontekstów i mapowaniu kontekstów. Skupimy się na kilku konkretnych heurystykach, które podpowiadają jak dążyć do modularnego monolitu lub microservices, które mają realną autonomię dzięki: projektowani single source of truth i unikaniu single point of failure.

Czy Polacy są bardziej duńscy niż Duńczycy polscy? - Ola Rakocińska-Szczęsna

Skandynawski styl życia od lat pobudza naszą wyobraźnię. Ale co to właściwie jest? Kiedy zaczynałam pracę w BEC moja ekspozycja na kulturę skandynawską ograniczała się do częstych wizyt w znanym sklepie meblarskim. Słyszałam też hasła ""hygge" I "work-life balance" co było dobrym tropem, ale zdecydowanie mi nie wystarczało. Dziś, po prawie czterech latach wiem zdecydowanie więcej. Jeśli lubicie słuchać anegdot przy automacie do kawy, opowiem wam jak Polacy radzą sobie w środowisku opanowanym przez potomków Wikingów.


PRELEGENCI

Przemyslaw Lech - Od ponad 16 lat pracuję w dużych organizacjach finasowych, budując, utrzymując a przez ostatnie lata projektując wysokodostępne i wysokoskalowane rozwiązania informatyczne. Swoją przygodę w IT rozpocząłem od stanowiska administratora UNIX/AIX, później zajmowałem się niemal każdym z obszarów infrastruktury informatycznej.

Sławomir Sobótka - Od 13lat jestem właścicielem firmy szkoleniowo doradczej Bottega IT Minds zrzeszającej 60 ekspertów technicznych. Równolegle współpracuję jak oinwestor i CTO z kilkoma startupami: Cortivision - obrazowanie pracy mózgu w bliskiej podczerwieni i sceny VR dla dzieci z deficytami uwagi Augmented Neural Systems - sceny VR wspomagające system hormonalno-odpornościowy w walce z rakiem Augmented Reality Training Systems - rzeczywistość dopełniona w treningach strzeleckich oraz Devskiller - automatyzacja rekrutacji izarządzanie kompetencjami w organizacjach IT

Ola Rakocińska-Szczęsna - Certyfikowana Scrum Masterka (PSM II). W IT od 12 lat, od 8 lat czynnie praktykuję i propaguję zwinność tak w pracy jak i w życiu.


Zapisy: https://app.evenea.pl/event/javeloperlublin/

Profile pracodawców

Podobne wydarzenia