Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

Jit.QA x 3QA 62. Spotkanie

jit-qa-x-3qa-62-spotkanie
Wydarzenie:
Jit.QA x 3QA 62. Spotkanie
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
17.10.2023 (wtorek)
Godzina:
17:30
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Sportowa Centrum, budynek B
Adres:
ul. Sportowa 8
Agenda:
  • 17:30 - 18.00 Przywitanie Uczestników
  • 18.00 - 19.20 Prezentacje
  • 19:20 - 21:00 Networking & Pizza
Opis:

Wspólnie z Jit Team zapraszamy na #62 spotkanie już 17 października (wtorek) o 17:30 w Gdyni Redłowo - Sportowa Centrum ul. Sportowa 8, budynek B. Spotkanie stacjonarne. Liczba miejsc jest ograniczona.


Nie drukuj biletu. Na miejscu będzie lista.


Jeżeli z jakiegokolwiek powodu nie możesz dotrzeć na spotkanie powiadom nas o tym mailowo ([email protected]) lub poprzez FB (profil 3QA), zwolnimy bilet w systemie.


Tomasz Klepacki

Test Automation Lead oraz Test Achitect w Jit Team. Od 10 lat specjalista w projektowaniu, rozwoju i utrzymaniu testów automatycznych dla aplikacji webowych oraz testów wydajnościowych. Doświadczenie w obszarze testowania zdobywał m.in. w projektach w branży ubezpieczeniowej, morskiej, zarządzania informacją oraz e-commerce. Obecnie pełni rolę Test Leada w greckiej firmie Signal Ocean, dostarczającej platformę odpowiedzialną za analizę danych dla branży zarządzania statkami. Entuzjasta testowania automatycznego, nowych technologii oraz tematyki TestOps. Regularnie udziela się w społeczności jako speaker oraz trener na polskich i międzynarodowych konferencjach. Twórca bloga automatyzacja.it na którym dzieli się swoją testerską wiedzą i doświadczeniem.


"Sorry Cypress jako alternatywa do równoległego wykonywania testów dla Cypress Dashboard"

Cypress.IO to jeden z najszerzej rozpowszechnionych i masowo przyjętych przez testerów i programistów frameworków do testowania E2E. Niestety, wiele zespołów programistycznych wciąż zmaga się z optymalizacją procesów Continuous Integration, w których testy UI są wykonywane właśnie za pomocą Cypress'a. Aby uniknąć dodatkowych kosztów (Cypress Dashboard), próbują zaimplementować własne, niestandardowe rozwiązania zapewniające mechanizm równoległego wykonywania testów na wielu maszynach. Odpowiedzią na te zmagania może być użycie-open sourceowej biblioteki Sorry Cypress, która stanowi darmową alternatywę dla Cypress Dashboard, usuwającą ograniczenia w paralelizacji testów. W trakcie prelekcji przedstawię funkcjonalności, jakie oferuje Sorry Cypress oraz zaprezentuję na żywo, w jaki sposób postawić własną infrastrukturę Sorry Cypress na platformie chmurowej Heroku.


Paweł Dolny

Jestem liderem ds. automatyzacji testów oraz architektem testów Jit Team. Od ponad 10 lat moja specjalizacja skupia się na projektowaniu, rozwoju i utrzymaniu testów automatycznych dla zaawansowanych aplikacji webowych oraz systemów backendowych. Zdobywałem swoje doświadczenie w różnych branżach, w tym telekomunikacyjnej, lotniczej, fashion oraz e-commerce. Jestem pasjonatem testowania automatycznego, nowych technologii i tematyki TestOps. Aktualnie pełnię rolę Test Leada w jednej z największych polskich firm odzieżowych, będąc odpowiedzialnym za wielomodułowe testy integracyjne systemów backendowych.


"JDBI czyli czego użyć kiedy trzeba cos sprawdzić w bazie"

JDBI (Java DataBase Interface) to narzędzie biblioteki Java, które umożliwia programistom efektywne interakcje z bazami danych za pomocą języka Java. Jest to popularna biblioteka, która ułatwia dostęp, manipulację i przetwarzanie danych w bazach danych relacyjnych.

Główne cechy biblioteki JDBI to:


Minimalizm i prostota: JDBI jest zaprojektowane w taki sposób, aby minimalizować zbędny kod i skomplikowane konfiguracje. Pozwala to programistom skoncentrować się na logice biznesowej, a nie na detalach obsługi bazy danych. 

Łatwa integracja: JDBI może być łatwo zintegrowane z różnymi bazami danych, takimi jak MySQL, PostgreSQL, SQLite i wiele innych, co czyni je wszechstronnym narzędziem do pracy z różnymi systemami baz danych.

Mapowanie wyników: JDBI pozwala mapować wyniki zapytań SQL na obiekty Java, co ułatwia pracę z danymi w sposób bardziej obiektowy i czytelny. 


Rozszerzalność: JDBI jest rozszerzalne i pozwala na dostosowywanie zachowania poprzez dodawanie własnych mappujących strategii i obsługiwanych typów danych. 

Ogólnie rzecz biorąc, JDBI jest przydatnym narzędziem dla programistów testów automatycznych w Java, którzy pracują z relacyjnymi bazami danych. W swojej prelekcji przedstawię niektóre z wyżej wymienionych funkcjonalności jakie oferuje JDBI w formie lekkiego livecodingu przeplatanego omówieniem możliwości


Profile pracodawców

Podobne wydarzenia