Logo Crossweb
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

JUG Poznań

Wydarzenie:
JUG Poznań
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
12.12.2017 (wtorek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Allegro - Pixel
Adres:
Grunwaldzka 182
Rejestracja:
Facebook:
Opis:

Zapraszamy wszystkich na kolejne spotkanie Poznań JUG, które odbędzie się we wtorek (12.12.2017) o godzinie 18:00 w siedzibie Allegro (budynek PIXEL, ul. Grunwaldzka 102). Michał Kosmulski przyjedzie do Poznania i przedstawi prezentację pod tytułem: "Wejście w chmurę - perspektywa programisty".


O czym będzie na spotkaniu? Krótki abstract:

Technologie cloudowe są obecnie bardzo modne i mogą znacznie uprościć wdrażanie dużych systemów. Jednocześnie jednak wejście w chmurę wymaga zmiany sposobu myślenia o aplikacjach i wpływa nie tylko na to jak je wdrażamy ale także na to jak monitorujemy poprawność ich działania a nawet na to jak piszemy kod i w jaki sposób komunikują się ze sobą różne elementy systemu. Podczas prezentacji omówię na przykładzie ewolucji systemów w Allegro kolejne kroki wejścia aplikacji w chmurę, zalety i wady każdego z kolejno wdrażanych rozwiązań oraz zmiany jakie wymusiły one na architekturze naszych aplikacji. Wspomnę o konkretnych narzędziach z jakich korzystamy, ale skupić się chcę na zagadnieniach ogólnych, w znacznej mierze niezależnych od wybranej technologii.


Michał Kosmulski - zaczynał swoją zawodową przygodę z programowaniem rozwijając wyszukiwarkę internetu i silnik systemu enterprise search. Obecnie pracuje w Allegro nad systemem ofert sponsorowanych. Interesują go wszystkie tematy związane z wysoką wydajnością i skalowalnością, ale za priorytet uważa tworzenie oprogramowania wysokiej jakości i łatwego w utrzymaniu.


Zapraszamy!

Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym!

Profile pracodawców

Podobne wydarzenia