Logo Crossweb
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

Kariera w Cloud Engineering w praktyce - panel dyskusyjny

Wydarzenie:
Kariera w Cloud Engineering w praktyce - panel dyskusyjny
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
24.05.2022 (wtorek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Barka na Wiśle
Adres:
ul. Podgórska 16
Strona www:
Opis:

Czym w praktyce zajmuje się Cloud Engineer? Jak wygląda jego praca i z jakimi wyzwaniami mierzy się na co dzień?

W czwartek, 24. maja zapraszamy na panel dyskusyjny na temat kariery w Cloud Engineeringu. Poznaj specyfikę pracy Cloud Engineera od kuchni, dowiedz się w jakich zespołach pracuje i jaka jest ścieżka kariery w tej dziedzinie.


Start: 18:00

Język: polski

Miejsce: Barka, Podgórska 16, 31-052 Kraków


Do kogo skierowane jest wydarzenie?

  • Do osób chcących zacząć swoją przygodę z cloudem
  • Do osób, które już zaczęły i chcą znaleźć odpowiedzi na nurtujące je pytania

Spotkanie będzie kontynuacją wątku rozpoczętego podczas panelu - Jak zacząć w Cloud Engineering. Nagranie ze spotkania dostępne tutaj.

Po panelu zapraszamy na networking przy piwie. Każda zarejestrowana osoba dostanie na miejscu kupon na bar.


# Paneliści


Jan “Tymik” Tymiński (Senior DevOps Engineer | Netguru)

Tymik to Senior DevOps Engineer w Netguru. Na co dzień dba o standaryzację infrastruktury w formie kodu oraz procesy automatyzacji deploymentu. Zaczynał karierę jako sysadmin. W wolnym czasie nurkuje i podróżuje - także motocyklem.


Mikołaj Karebski (DevOps Engineer/Solution Architect | VirtusLab)

Zaczynał jako Javowiec. Od ~3 lat zajmuje się Cloudem i Infrastructure as a code. Aktualnie, poza pracami nad IaaC, w projekcie pełni rolę Solution Architecta. Interesuje się szeroko pojętym IT od Security po Game Dev. Entuzjasta asynchronicznego modelu pracy.


Tomasz Leśniewski (DevOps Engineer | Cobiro)

Tomasz zajmuje się szeroko pojętą automatyzacją zadań i procesów. Projektowanie i wdrażanie infrastruktury w chmurach publicznych AWS i GCP (terraform/terragrunt), tworzenie infrastruktury pod mikroserwisy w kubernetesie, procesy CI/CD, utrzymanie i monitoring. Integracja rozwiązań na styku clouda/kubernetesa/security. Optymalizacja kosztów w chmurze. Tam gdzie trzeba, kleji rozwiązania z narzędzi OpenSource, tam gdzie się nie da, tworzu aplikacje w pythonie


Tomasz “Tom” Klimek (Delivery Director | Grape Up )

Tom zajmuje się prowadzeniem projektów i inicjatyw skupionych na dostarczaniu wartości biznesowej za pomocą technologii Cloud Native. Jako partner CNCF i były ambasador Cloud Foundry zawsze kładzie nacisk na jak najlepsze wykorzystanie narzędzi cloudowych oraz szkolenie pracowników w tym kierunku. Jeszcze kilka lat temu Tom kodował jako backend developer, najczęściej w wymagających i skomplikowanych architektonicznie projektach. Fundamentem jego pracy jest agnostyczne podejście co do wyboru technologii oraz metodyka Lean Startup jako podstawa tworzenia każdego projektu.


# Host


Maciek Gołaszewski (Cloud Engineer | VirtusLab)

Maciek to Cloud Engineer w VirtusLab z ponad pięcioletnim doświadczeniem. Zaczynał od bycia testerem, utrzymując środowisko testowe w AWS. Później objął rolę admina zarządzając firmowymi serwerami jak i zasobami w chmurach publicznych. Następnie pracował jako developer w zespole tworzącym tooling dla ok. 1000 użytkowników, Obecnie zajmuje się tworzeniem platformy IaaC na Azure.

Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym!

Profile pracodawców

Podobne wydarzenia