en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

Kielce JUG #16

Wydarzenie:
Kielce JUG #16
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
17.10.2018 (środa)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
bohomass lab
Adres:
Bodzentyńska 18
Strona www:
Opis:
  • Talk #1 “Unity & HoLolens — perfect marriage” by Sebastian Komorowski


Abstract

Technologia Rozszerzonej Rzeczywistości zaczyna wypełniać naszą codzienność. Łączenie świata rzeczywistego z obrazem generowanym komputerowo wykorzystywane jest już nie tylko w rozrywce, ale również w przemyśle.


Rozszerzona Rzeczywistość zapewnia jedne z najbardziej ekscytujących możliwości — ogromny potencjał jest niemal ograniczony tylko przez ludzką wyobraźnię. Wszystkich, których fascynuje technologia AR zapraszam na moją prezentację, podczas której przedstawię w przyjazny sposób jak buduje się aplikację na okulary Microsoft HoloLens przy pomocy technologii Unity3d.


Bio

Programista z ponad 10 letnim doświadczeniem, prywatnie ojciec i entuzjasta dobrej kawy. Od roku pracuję jako Specjalista AR/IoT w Transition Technologies PSC. Pasjonat nowych technologii i tworzenia gier z wykorzystaniem Unity. W wolnych chwilach lubię uprawiać sport i posłuchać dobrej muzyki.


  • Talk #2 “Mikroserwisy, wszędzie mikroserwisy” by Kuba Marchwicki


Abstract

“Micro Service Architecture is an architectural concept that aims to decouple a solution by decomposing functionality into discrete services. Think of it as applying many of the principles of SOLID at an architectural level, instead of classes you’ve got services” — teraz wszyscy to znamy, wszyscy o tym mówią, niektórzy z powodzeniem stosują.


Ale… od teorii do praktyki jest długa i zawiła droga, wiele podejść, mnóstwo kroków pośrednich. W tej prezentacji, chciałbym pokazać kilka scenariuszy w których “mikroserwisowy sposób myślenia” pozwolił nam wyjść z problemów w systemach legacy: duplikując istniejące funkcjonalności, budując proxy do istniejących systemów, zarządzając szeregiem systemów typu embedded, stopniowo migrując aplikację z jednej technologii na inną, z jednego języka na inny, tworząc nowe usługi obok istniejących, klasycznych big ball of mud. Bowiem mikro serwis to nie tylko szereg małych aplikacji w Spring Boot gadających ze sobą po HTTP — to sposób myślenia o problemach w skali mikro i platforma do dyskusji o rozwiązaniach tam gdzie one przynależą: w biznesie, w infrastrukturze itd.


Bio

Programista od kilkunastu lat, architekt od kilku, analityk czasami, konsultant jak trzeba, manager z wyboru, trener z zamiłowania, wannabe entrepreneur z marzeń, lider Java User Group w Gdańsku. Jest spora szansa, że nic z tego nie robię dobrze, ale próbuje… i wyciąga wnioski z porażek. Złośliwi mówią, że nie umie programować, ale miewa niezłe pomysły.

Uczestnicy (1):
Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Pracodawcy IT: Kielce

Comarch
firma technologiczna

Białystok, Bielsko - Biała, Częstochowa, Gliwice, Katowice...
technologie:
Python, Java, JavaScript, SQL, Linux...
typ projektów:
własny produkt, projekty dla klientów
9 ofert pracy
 
Zobacz wszystkie firmy >>


Podobne wydarzenia