en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

Kielce JUG #18

Wydarzenie:
Kielce JUG #18
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
20.12.2018 (czwartek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
bohomass lab
Adres:
Bodzentyńska 18
Strona www:
Opis:
  • Talk #1 “ Karty elektroniczne Java Cards — jak, kiedy, po co?” by Piotr Nazimek

Abstract

Czy istnieje JVM, w której nie ma procesu GC? Może tak być, jeśli mówimy o maszynie wirtualnej zaimplementowanej w niewielkich urządzeniach jakimi są karty elektroniczne Java Cards. Podczas prezentacji pokażę jak i do czego można wykorzystać takie karty oraz czym różni się programowanie w Java w tym środowisku od klasycznego programowania obiektowego w Java. W trakcie meetupu przygotuję przykładowy aplet na kartę Java, załaduję go do rzeczywistej karty i skomunikuję się z nią z aplikacji na PC np. aby zaszyfrować plik lub złożyć podpis cyfrowy pod dokumentem.


Bio

Z pochodzenia góral świętokrzyski. Zawodowo interesuje się szeroko pojętym bezpieczeństwem systemów komputerowych oraz inżynierią oprogramowania. Pracuje między innymi w projektach

wykorzystujących karty elektroniczne takich jak systemy transportowe czy płatnicze. Poza programowaniem prowadzi w Sages szkolenia i warsztaty z zakresu bezpieczeństwa, praktycznego stosowania kryptografii i baz danych opartych o blockchain. Wolny czas spędza najczęściej na długodystansowych wycieczkach rowerowych i w górach.


  • Talk #2 “O końcach początku zaufania” by Robert Urbańczyk

Abstract

Co to jest DApp, Coin, Token, Digital Commodity? Co te skróty mają wspólnego z AXA, Bank of China, JPMorgan Chase, Bank of America, Wallmart czy Daimler AG?

Na te i inne pytania postaram się odpowiedzieć podczas prelekcji poświęconej technologii distributed ledger. Porozmawiamy także o tym co robi IBM, Apple czy Alphabet Inc. oraz jak można już dziś budować własne aplikacje oparte na DLT.


Bio

Od lat pasjonuje się nowymi technologiami, które z powodzeniem wdraża w proponowanych przez siebie rozwiązaniach. Przygodę z programowaniem zaczął tuż po stanie wojennym, był jednym z pierwszych użytkowników internetu radiowego (AMPR) w Kielcach w 1993 roku. Założyciel koła naukowego Spacja na PŚK. Propagator technologii Open Source i Linuksa. Zdeklarowany przeciwnik prawa patentowego i firmy z Redmond. W wolnych chwilach enduro-podróżnik i fotograf.


Uczestnicy (1):
Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Podobne wydarzenia