Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

Kielce JUG #23

Wydarzenie:
Kielce JUG #23
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
23.05.2019 (czwartek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
bohomass lab
Adres:
Bodzentyńska 18
Opis:
  • Talk #1 Understand your application with metrics by Mariusz Gil


Abstract

Proces implementacji systemu IT nie kończy się na zatwierdzeniu zmian w repozytorium i wydaniu kodu na serwery produkcyjne. W tym miejscu zaczyna się jego nowy etap, obserwacji zachowania aplikacji w realnym środowisku, zbierania i analizowania wszelkich informacji czy też wreszcie reakcji na wykryte problemy. Od niskopoziomowych danych systemowych o wykorzystaniu CPU czy karty sieciowej, przez informacje o procesach wewnątrz aplikacji po wskaźniki biznesowe PKI, każdy fragment informacji się liczy. Wykorzystując dedykowane silniki dla danych typu time-series każdy zespół w projekcie może otrzymać dashboardy z kluczowymi informacjami, planowanie zasobów staje się łatwiejsze, możliwe jest również wykrywanie różnego rodzaju anomalii w zachowaniu całego systemu. Podczas tej sesji zapoznasz się z kluczowymi konceptami związane z gromadzeniem i przetwarzaniem danych metrycznych, a także z dostępnymi stosami technologicznymi. Nauczysz się także jak identyfikować, tworzyć i używać kluczowych metryk dla twojej aplikacji, by mieć pewność, że zachowuje się on zgodnie z oczekiwaniami.


Bio

ex-CTO, software architect, trener, z branżą IT związany od ponad 20 lat. Pasjonuje się projektowaniem i implementacją systemów o złożonych wymaganiach biznesowych, machine-learningiem i rozwiązaniami, które można przełożyć na realną wartość biznesową dla klienta. Speaker i organizator eventów dla developerów, chcących rozwijać swoje umiejętności zawodowe. Obecnie związany z Source Ministry oraz Bottega IT Minds, gdzie ma okazję pracować z wieloma zespołami developerskimi w Polsce i Europie. Mocno zaangażowany w rozwój oraz praktyczne zastosowania EventStormingu.


  • Talk #2 Deep Dive Into Kafka Streams by Jacek Laskowski


Abstract

Kafka Streams jest biblioteką (nie szkieletem aplikacyjnym!) do budowania aplikacji, które przetwarzają strumień danych z Kafka topics. Kafka Streams udostępnia dwa interfejsy programistyczne (API): wysoko-poziomowe Streams DSL oraz nisko-poziomowe Processor API. Oba służą do opisu grafów do strumieniowego przetwarzania w Javie i Scali. Kafka Streams oferuje również bogate API dla bezstanowego i stanowego przetwarzania strumieni. Tak można by w skrócie przedstawić Kafka Streams. Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się, jak to się na prawdę dzieje poniżej i jak można by porównać Kafka Streams do Kafka brokers? To właśnie temat mojej prezentacji.

Podczas mojego wystąpienie poznasz “bebechy” Kafka Streams, aby zrozumieć istotę tej biblioteki. Poznasz StreamThreads, TaskManager, StreamTasks, StandbyTasks, StreamsPartitionAssignor, RebalanceListener i kilku innych zaangażowanych w działanie Kafka Streams. Celem prezentacji jest zbudowanie podstaw do lepszego zrozumienia wydajności aplikacji Kafka Streams i jak sprawić, aby była wyższa.


Bio

Jacek Laskowski pracuje jako niezależny konsultant, programista i instruktor, którego głównymi kompetencjami są Apache Spark, Apache Kafka i Kafka Streams (z językiem Scala i sbt). Usługi Jacka obejmują tworzenie oprogramowania oraz doradztwo, wliczając w to warsztaty na bardzo zaawansowanym poziomie technicznym.

Jacek jest dostępny pod [email protected] lub na twitterze jako @jaceklaskowski.


Profile pracodawców

Podobne wydarzenia