[LDZ] 23 spotkanie Microsoft Azure User Group w Łodzi

Drodzy,
Zapraszamy do Łodzi na spotkanie!!
Chciałbym zaprosić Was na kolejne spotkanie, które odbędzie się 24.10.2023 o godz. 18.00
Uwaga zmiana miejsca
Budynek Hi Piotrkowska ul. Piotrkowska 157 A – przy stajni jednorożców
Proszę pamiętajcie aby się zarejestrować!
Sesja 1 Mój własny plugin CNI napisany w BASH i uruchomiony w usłudze AKS.
Kiedy rozpoczynałem naukę czym jest Kubernetes, jak jest zbudowany i jak jego poszczególne komponenty ze sobą współpracują najtrudniejszą do zrozumienia okazała się implementacja sieci. Postanowiłem zmierzyć się z nią i zbudować swoją wtyczkę CNI napisaną w BASH.
Postanowiłem uruchomić ją w usłudze AKS, która umożłiwia instalację własnej sieci.
Założyłem, że wykorzystam oryginalne obrazy systemu operacyjnego dostarczone przez Microsoft, nie będę na węzłąch klastra instalować dodatkowego oprogramowania i wdrożenie rozwiązania odbędzie się wyłącznie za pomocą manifestów yaml
Krzysztof Pudłowski
Wieloletni pracownik korporacji. Obecnie pracuje w sektorze telekomunikacyjnym. Z zawodu fizyk, edukacja zakończona doktoratem Uniwersytetu Łódzkiego. Praktyczna znajomość budowy oprogramowania klasy enterprise. Administrator, developer, team leader, ekspert IT. Posiadane certyfikaty zawodowe: MCP, MCSA: SQL Server 2012/2014, MCSE: Data Management and Analytics, MCSA: Cloud Platform, MCSE: Cloud Platform and Infrastructure , MPP Data Science, Azure Devops Expert, Certified Kubernetes Adminstrator. Aktualnie pracuje na co dzień z klastrami Kubernetes.
Sesja 2 Tips & tricks w codziennej pracy z Azure
Opis: W codziennej pracy bardzo ważne jest to, by sobie ją ułatwiać. Dlatego w tej prezentacji podzielę się wskazówkami, jak konfiguruję środowisko, jakich dodatkowych narzędzi używam po to, by praca z chmurą była łatwiejsza.
Piotr Wachulec
Sesja 3 Nowosci w Terraform: sposob na masowy import zasobow oraz testy wdrożeń.
Zarzadzanie infrastruktura chmurowej za pomoca rozwiazań IaC to powoli norma. Co jednak zrobić z zasobami które powstały ręcznie. Terraform wraz z rozwojem produktu pokazuje nową możliwość do masowego importu zasobów do zarzadzania za pomoca kodu. Na mojej sesji sprawdzimy te funkcjonalnosc oraz sprobujemy odpowiedziec czy jest to game changed. Dodatkowo spojrzymy na testy które rowniez sa najnowsza funkcjonalnoscia w Terraform.
Maciej Poborca
Podczas spotkania będzie poczęstunek – oraz coś jeszcze ;)
Serdecznie zapraszam,
Andrzej Kokociński