Logo Crossweb
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

Lublin IT #6

lublin-it-62
Wydarzenie:
Lublin IT #6
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
05.12.2018 (środa)
Godzina:
17:30
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS
Adres:
Plac Marii Skłodowskiej-Curie 1
Rejestracja:
Facebook:
Opis:

Lublin IT to społeczność osób zainteresowanych poznawaniem nowych technologii. Poruszamy tematy związane z Big Data, Business Intelligence, Java, AWS, Artificial Intelligence, Machine Learning, Data Science, CD/CI, Digital Nomads. Zapraszamy na piąte spotkanie Lublin IT! :)HARMONOGRAM:

➡ 17:30 - rozpoczęcie rejestracji

➡ 18:05 - rozpoczęcie wydarzenia

➡ 18:15 - Marek Dziewit (intive) - "Ruby 101"

➡ 18:55 - Karol Przystalski (Codete) - "NLP dla chatbotów" (Python)

➡ 19:35 - krótka przerwa

➡ 19:55 - Serhii Lebedyn (TourRadar) - "Laravel Queues are awesome" (PHP)

➡ 20:35 - czas na rozmowy po prezentacjach, pytania i wspólne wyjście na piwo! :)Szczegóły prelekcji podamy wkrótce :)REJESTRACJA:

➡ Spotkanie jest darmowe, ale obowiązuje rejestracja: https://lublin-it-6.evenea.pl/MIEJSCE SPOTKANIA:

➡ Aula Informatyki, 1 piętro, Wydział MFI UMCS (Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS), Wejście od Placu Marii Skłodowskiej-Curie 1 lub ul. Radziszewskiego 10.WSPÓŁPRACA:

Jeśli chcesz wystąpić z prelekcją lub chcesz zostać Partnerem wydarzenia, napisz na adres: [email protected]PRELEGENCI:

➡ MAREK DZIEWIT

Senior Software Engineer @ Intive. Fullstack web developer, z zamiłowania trochę DevOps. Skupia się głównie na Ruby/RoR i Reactjs.


Opis prezentacji:

Po co mi Ruby? W trakcie prezentacji odpowiem na to pytanie, opowiem o podstawach Rubiego oraz pokażę w jakich produktach jest lub był używany. Porozmawiamy też o rzeczach, które w tym języku są unikalne i dziwne.➡ KAROL PRZYSTALSKI

Założyciel Codete, jego rola polega na wsparciu zespołu i mentoringu. Otrzymał tytuł Doktora Nauk Technicznych w Instytucie Podstawowych Problemów Techniki Polskiej Akademii Nauk, jest adiunktem na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. W Codete stworzył dział badawczy pracujący nad zastosowaniem metod uczenia maszynowego oraz rozwiązań big data, w szczególności w obszarze rozpoznawania obrazów oraz HDP.

Twitter: @kprzystalski

LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/karolprzystalski/


Opis prezentacji:

Jak zbudować inteligentnego chatbota? Jakich narzędzi powinniśmy używać programując chatboty? Podczas prezentacji odpowiem na te oraz inne nurtujące pytania dotyczące botów. Omówione zostaną dostępne narzędzia NLP oraz metody, które używane są w programowaniu chatbotów. Prezentacja będzie oparta o live demo praktycznego użycia metod NLP. Wyjaśnię także metody Machine Learningu powszechnie używane w chatbotach oraz udzielę wskazówek co warto robić, a czego powinniśmy unikać przy budowaniu chatbotów. Prezentacja oparta jest na własnych doświadczeniach pracy z chatbotami.


➡ SERHII LEBEDYN

Backend developer, który w wieku 16-tu lat zaczął bawić się w programistę. Pierwszym językiem był JavaScript, potem PHP w którym programuje zawodowo do dziś. Rozwija platformę turystyczną, która zawiera 13000 wycieczek po całym świecie, przetwarza ponad 3500 rezerwacji miesięcznie i uzyskała zaufanie inwestorów z Silicon Valley.


Opis prezentacji:

Satysfakcja użytkownika jest bardzo ważna. Jednym z czynników, który na nią działa to szybkość działania serwisu internetowego. W swojej prezentacji opowiem o tym jak przyspieszyć backend za pomocą "kolejek" w PHP-owym frameworku Laravel i wyjaśnię dlaczego to naprawdę dobrze działa.

Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym!

Profile pracodawców

Podobne wydarzenia