Crossweb
<< Wróć do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

MCE 2017 - Positive Tech!

mce-2017-positive-tech
Wydarzenie:
MCE 2017 - Positive Tech!
Typ wydarzenia:
Konferencja
Tematyka:
Data:
08.05.2017 (poniedziałek)
Godzina:
09:00
Język:
angielski
Wstęp:
Płatne
Miasto:
Miejsce:
Centrum Nauki Kopernik
Adres:
ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20
Strona www:
Opis:
Jak nowe technologie zmieniają obraz społeczeństwa z perspektywy projektantów i programistów Google, Shopify, Uber,  IBM i Method?

Wpływ nowych technologii na medycynę i doświadczenia osób dotychczas wykluczonych technologicznie. Projektowanie aplikacji dla osób niepełnosprawnych i poszerzanie doświadczeń użytkowników przez VR i AR. Praca projektanta aplikacji w dobie information overload. Wyzwania programistów tworzących rozwiązania dla Internetu rzeczy. To tylko wybrane tematy MCE 2017 – wydarzenia tworzonego wspólnie przez projektantów i programistów.

MCE to konferencja stworzona dla twórców aplikacji w nowoczesnych technologiach. Program skierowany jest zarówno do projektantów i badaczy, jak i programistów i inżynierów, którzy szukają praktycznej wiedzy na temat UX i UI czy sprawnego tworzenia  aplikacji mobilnych, webowych, VR i AR działających w skalowalnym środowisku. To właśnie połączenie tych obszarów decyduje o wyjątkowości tego wydarzenia i daje unikalną szansę na czerpanie wiedzy i doświadczenia od czołowych twórców nowych technologii. Czwarta edycja MCE odbędzie się już 8-9 maja w Warszawie!

Co w agendzie MCE znajdą dla siebie projektanci?

Tegoroczna edycja MCE jest zbudowana wokół tematu technologii, która niesie ze sobą “więcej”. W tym ujęciu chcemy wywołać dyskusję nad zmieniającym się obliczem designu – będziemy mówić o sztucznej inteligencji wspomagającej medycynę, o dostępności produktów mobilnych dla osób niepełnosprawnych i wykorzystaniu najnowszych trendów jak wirtualna rzeczywistość w obszarach społecznych. Jednocześnie chcemy, żeby uczestnicy wynieśli konkretną wiedzę, którą mogą wykorzystać w codziennej pracy – opowiada Magdalena Rydiger, UX/UI Designer w Polidei, członkini Rady Programowej MCE 2017.

Co znajdą dla siebie programiści?

Czwarta edycja MCE to kolejna okazja, żeby spotkać się ze specjalistami z całego świata, którzy nie tylko tworzą rozwiązania oparte na nowych technologiach, ale w inspirujący sposób opowiadają o wyzwaniach i najlepszych praktykach z codziennej pracy. Podczas 4. edycji MCE chcemy przede wszystkim pokazać pozytywne aspekty technologii, które tworzymy – przypomnieć, że na końcu każdego projektu są ludzie którzy z niego korzystają i to powinno być dla nas najważniejsze – mówi Jarosław Potiuk, Główny Inżynier Oprogramowania w Polidei, członek Rady Programowej MCE 2017.

Tworząc agendę Rada Programowa kierowała się aktualnymi tematami z zakresu projektowania i programowania:

Zmniejszanie wykluczenia technologicznego – o tym w jaki sposób tworzyć technologie dla wszystkich użytkowników opowiedzą Jeff Watkins z Metrocat i  Stefan Zelazny z Mobisol. Temat dostępności w ujęciu programistycznym przedstawi  Matthias Tretter z Mindnode, a o najlepszych praktykach stosowanych w aplikacjach mobilnych z perspektywy wieloletniego eksperta oraz osoby niewidomej opowie Jacek Zadrożny.
AI (sztuczna inteligencja) – o roli AI w medycynie i wpływie nowych technologii na dynamiczne zmiany w służbie zdrowia będzie mówić Siri Betts-Sonstegard z IBM Watson Health
Rozwój i eksperymenty z VR i AR – o swoich doświadczeniach opowiedzą Manuel Clément, VR i UX Designer Google, odpowiedzialny m.in. za projekt Daydream, Google X oraz wiele znanych Google Doodles, Dale Knauss z Presence i Etienne Caron z Shopify.

Podczas dłuższych warsztatów połączonych z ćwiczeniami, uczestnicy zmierzą się z praktycznymi zadaniami – Sophia Voychehovski przedstawi autorskie narzędzie do tworzenia architektury informacji, a Magdalena Paluch poprowadzi uczestników przez inspirujący proces tworzenia osobowości sztucznej inteligencji.

Zaproszeni specjaliści tworzą produkty cyfrowe w najbardziej rozpoznawalnych firmach na świecie, a korzystają z nich miliony użytkowników dziennie. Sprawdź, jaką wiedzą podzielą się z Tobą osobiście już w maju w Warszawie!

Dołącz do międzynarodowej konferencji technologicznej pod hasłem Positive Tech!

Nadchodząca edycja konferencji odbywa się pod hasłem Positive Tech, podkreślającym nadrzędny cel postępu technologicznego, jakim jest rozwój człowieka. Pozytywna Technologia w tym rozumieniu powinna wspomagać rozwój społeczny, ekologiczny czy kulturalny. Rozwiązania technologiczne powinny być tworzone z myślą o rozwoju ludzkości oraz czynieniu życia pełniejszym w każdym jego wymiarze. Organizatorzy MCE głośno opowiadają się za takim podejściem do tworzenia oprogramowania, aplikacji i innych produktów cyfrowych.

Idea ta przemawia i inspiruje uczestników – do tej pory na MCE zarejestrowali się projektanci i programiści z Polski, Stanów Zjednoczonych, Francji, Włoch, Niemiec, Czech, Anglii, Słowacji, i Węgier czy Singapuru.

MCE zapowiada się jako prawdziwie międzynarodowe spotkanie najlepszych projektantów, badaczy i programistów. Organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji, które ułatwią Wam nawiązywanie nowych znajomości i networking.

Jeśli chcesz dołączyć do tego grona, zobacz relację z tamtego roku, poznaj pełną agendę i zarezerwuj swoje miejsce na MCE! Rejestracja jest otwarta i dostępna pod adresem: https://mce4.evenea.pl

DOŁĄCZ ZE ZNIŻKĄ DLA CROSSWEB
Jeśli chcesz dołączyć do tego grona, zobacz relację z tamtego roku, poznaj pełną agendę i zarezerwuj swoje miejsce na MCE! Rejestracja jest otwarta i dostępna pod adresem: https://mce4.evenea.pl Na hasło: cross_15 macie 15% zniżki!


Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Pracodawcy IT: Warszawa

Alior Bank
Departament IT banku

Kraków, Trójmiasto, Warszawa
technologie:
.NET, C#, C++, JAVA, JavaScript...
1 oferta pracy
 
DreamLab


Kraków, Warszawa, Wrocław
technologie:
.NET, Android, iOS, JavaScript, Node.js...
3 oferty pracy
 
intive
Software House

Białystok, Katowice, Kraków, Lublin, Poznań, Szczecin, Warszawa, Wrocław, Łódź
technologie:
.NET, Android, Angular.js, C, C++...
44 ofert pracy
 
Zobacz wszystkie firmy >>

PODOBNE WYDARZENIA

20.10 Pt
Startup Weekend Warsaw 2017
Warszawa
IT , programowanie , startup
Hackathon
Płatny
21.10 So
#32 [Warszawa] Microservice development (with examples in NServiceBus)
Warszawa
IT , UX
Warsztaty
Bezpłatny
21.10 So
Crypto Congress
Warszawa
IT
Spotkanie
Płatny
21.10 So
6th Carrots Birthday Meetup!
Warszawa
IT , Networking
Spotkanie
Bezpłatny
22.10 Nd
WarsawJS Workshop #11 - React.js dla zaawansowanych
Warszawa
IT , programowanie , JavaScript
Warsztaty
Płatny
23.10 Pon
IT Akademia j-labs | Data Science 101
Warszawa
IT
Spotkanie
Bezpłatny
23.10 Pon
Mobile Warsaw #54
Warszawa
IT , mobile
Spotkanie
Bezpłatny
24.10 Wt
SaaS Marketing
Warszawa
e-marketing
Spotkanie
Bezpłatny
24.10 Wt
WySTARTUPuj z Prahą - Jak znaleźć hojne źródło finansowania?
Warszawa
startup
Spotkanie
Bezpłatny
25.10 Śr
I <3 Marketing&Social Media 2017
Warszawa
social media , e-marketing
Konferencja
Płatny