meet.js Łódź
Pierwszy postpandemiczny meet.js w Łodzi przewyższył nasze najśmielsze oczekiwania, dlatego czym prędzej ruszamy dla Was z kolejną edycją! Tym razem wystąpi dla Was Head of Frontend w iTechArt Poland – Joanna Kupis – oraz Head of Node.js w STX Next – Wojciech Paprocki.
- Wojciech Paprocki – Dokąd nocą tupta jeż? Co dzieje się w Twojej aplikacji gdy śpisz? Observability z Open Telemetry
- Joanna Kupis – Podejście funkcyjne w JavaScript: ciężko brzmi, ale nieźle się przy tym bawię.
Na pierwszy rzut oka programowanie funkcyjne może się wydawać skomplikowane i nieintuicyjne. Trudne definicje, koncepty matematyczne i zupełnie inne podejście do architektury tworzonego oprogramowania. Ale czy tak jest w rzeczywistości? Czy może jednak warto poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z tą koncepcją? Czy rzeczywiście jej paradygmaty są aż tak trudne? I co najważniejsze – czy możemy czerpać z funkcyjnego podejścia wymierne korzyści? Podczas mojej prezentacji postaram się odpowiedzieć na wszystkie te pytania. Zaczniemy od wprowadzenia podstawowych pojęć i konceptów programowania funkcyjnego, następnie skupimy się na wydajności i optymalizacji kodu, a na końcu porównamy podejście imperatywne i funkcyjne, biorąc pod uwagę tworzenie i ulepszanie naszego kodu.
Prelegenci:
- Wojciech Paprocki - Head of Node.js STX Next
Doświadczony programista oraz lider. W branży IT mniej więcej od 2004 roku w różnych rolach. Były programista Delphi oraz programista Java w dziale R&D, .NET Developer i Tech Lead, architekt i menedżer. Uwielbia pracować z ludźmi i z technologią. Wykorzystuje swoją wiedzę i wieloletnie doświadczenie w różnych rolach, aby pomóc ludziom z różnymi wyzwaniami.
SPECJALIZACJE: JavaScript, Node.js, C#, .Net, SQL, Web, Programes, IoT, Less Waste
- Joanna Kupis – Head of Frontend Tech Family iTechArt Poland, Lead Software Engineer.
Asia jest w branży IT do dziesięciu lat. Zaczynała jako Java developer, później programowała w Pythonie, a finalnie zajęła językami frontendowymi. Przez 7 lat związana była z Politechniką Łódzką, gdzie pracowała m.in. jako wykładowca Java. Następnie została członkiem zespołu naukowego, który zbudował superkomputer Aruz. Tuż przed dołączaniem do iTechArt Asia przez cztery lata pracowała dla najbardziej innowacyjnego banku w Polsce, gdzie prowadziła m.in. ciekawy projekt związany z dostępnością. W iTechArt Poland odpowiada za budowanie kompetencji obszaru frontendowego w polskich strukturach.