Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

Meetup 133: Porozmawiajmy o, i popatrzmy na JVM

Wydarzenie:
Meetup 133: Porozmawiajmy o, i popatrzmy na JVM
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
08.12.2022 (czwartek)
Godzina:
17:30
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Inkubator STARTER
Adres:
Lęborska 3B
Strona www:
Opis:

Uwaga: Lokacja - Wyjątkowo w Inkubator Starter

Kolejne spotkanie grupy, w trakcie którego będziemy mieli okazję usłyszeć historię z życia projektowego Zbyszka i jak poradził sobie z jej rozwiązaniem a następnie Jarek pokaże nam gdzie można znaleźć JVM lornetkę, jak jej użyć i poobserwujemy z nim JVMa. Myślicie, że już wszystko o swojej wirtualnej maszynie wiecie? No to zobaczymy :)


  • Title: Completable future, story of broken rules and developer's pain

Speaker: Zbigniew Sokołowski


Abstrakt:

This is a real history related to not so obvious features of Java JDK, which were designed in a against rules way. Intentionally those rules were broken. My team realized it in pain, debugging, lost nerves, lost money. This is a great story about how theoretically simple thing could become developer nightmare. This is about how do not trust. How to read documentation with understanding. Never assume that everything goes strait. This presentation is accompanied with a demo project.


Bio:

Associate Chief Software Developer @ Epam, seasoned Java developer. TJUG member from its beginning.


  • Title: JVM observability dla niezamożnych, opornych i całej reszty.

Speaker: Jarosław Pałka


Abstrakt:

This time it will not be about JIT, compilers, assemblers, GC or calling C from Java and Java performance (well, maybe a bit).

I would like to introduce you to the world of JVM's observability using tools that are part of the Java distribution and some open source tools.

We'll start by exploring the "bin" directory in JVM and discover the treasures that hide there, such as jmap, jstack, and jcmd.

Next, we'll look at unified logging, which is how to get the JVM to log the events that interest us. To finally move on to tools such as MAT or JITWatch.

If you're new to JVM, or maybe you've never had to analyze the behavior of an application, this presentation will be the perfect introduction to the topic.


Bio:

Od ponad 20 lat w branży IT jako administrator baz danych, programista, architekt, manager i „inżynier od spraw katastrof”.

Brałem udział w małych, średnich i nonsensownie dużych projektach, prowadzonych zgodnie zasadami „waterfall”, Agile oraz przy braku jakichkolwiek metodyk - z tym samym zawsze skutkiem. Wszystko to doprowadziło mnie do wniosku, że nieważne co robisz, ważne byś robił to dobrze, w najprostszy z możliwych sposobów i przy użyciu właściwych narzędzi, które wykonają pracę za Ciebie. W międzyczasie dałem się porwać ideom TDD oraz Software Craftmanship, do granic możliwości wyeksploatować tak piękne w swej prostocie pomysły jak REST i NoSQL. Porzuciłem je, by zgłębić tajniki „system thinking” i zachwycić się siłą, jaką niesie ze sobą „metafora” oraz by odkryć, że rządzą nami te same

prawa „natury”.

Niepokorny wyznawca kościoła JVM, badacz bytecode’u i JIT oraz wszelkiej maści parserów, interpreterów i kompilatorów. Na co dzień walczący o lepszą wydajność w Neo4j.

Od czasu do czasu można usłyszeć moje niskiej jakości żarty na temat architektury na konferencjach w Polsce.

W wolnych chwilach trener w Symentis, autor bloga na geekyprimitives oraz samozwańczy dyktator w Radzie Programowej konferencji SegFault.


Profile pracodawców

Podobne wydarzenia