Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

Meetup 134: Light talks & Lean Coffee

Wydarzenie:
Meetup 134: Light talks & Lean Coffee
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
19.01.2023 (czwartek)
Godzina:
17:30
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Sztuka Wyboru
Adres:
ul. Słowackiego 19
Opis:

Najbliższe spotkanie odbędzie się w trochę innej formule niż dotychczasowe spotkania (eksperymentujemy).


Spotkanie podzielimy na 2 części:


Tematy jakie planujemy poruszyć podczas pierwszej części spotkania, to:

  • Od ogółu do szczegółu - Spring Data Rest (Piotr Suwała)
  • GETy, POSTy, PUTy, wyszukiwanie, paginacja. Ile razy można pisać "tego samego" CRUDa?
  • Na tej prezentacji pokażę wam jak za pomocą jednej adnotacji, zrobić z modelu sytego paginowalnego i wyszukiwalnego CRUDa. Dowiecie się również ile code debtu zarobicie przez taką decyzję i jak niewygodnie jest go spłacać.Pokażę wam jak zrobić to lepiej idąc odwrotnie od szczegółu do ogółu.
  • CI/CD lesson learn (Krzysztof Borowa)
  • Opowiem Wam o tym jak zoptymalizowaliśmy "release proces" pewnego projektu który posiadał dziesiątki modułów. Większość z tych modułów to oddzielne mikro usługi (spring boot) a żeby było ciekawiej to wszystko znajdowało się w jednym repozytorium (“mono repo”). Przygotowanie do releasu takiego produktu trwało od 2 dni do 2 tygodni. Po naszych zmianach można było przeprowadzić releasy “ad hoc”. W prezentacji przedstawię Wam, jak doszliśmy do tego etapu i jakie problemy napotkaliśmy po drodze.
  • Optional, znowu ten Optional (Michał Jonko)
  • Optional, Optional, Optional… (Nad)Używany jako środek zaradczy dla instrukcji warunkowych if-else albo jako protektor przed brakiem referencji w przetwarzaniu kolekcji danych. Ile to już razy widzieliśmy Pull Requesta, w którym ktoś dodał do klasy pole typu Optional<> albo zamienił if na ifPresent (my tylko słyszeliśmy, że tak nie można)? Pokażę Wam, dlaczego takie “kwiatki” mnie frustrują na podstawie przykładów z życia wziętych.


Po zakończeniu krótkich, ale treściwych prelekcji, przejdziemy do naszego “eksperymentu” czyli dyskusji w formule Lean Coffee. Jeśli po pierwszej części macie jakieś nurtujące Was pytania lub po prostu jesteście ciekawi, jak do pewnych zagadnień podchodzą inni, to właśnie ta część jest dla Was. Będzie to doskonała okazja, do porozmawiania w grupach o najbardziej interesujących nas zagadnieniach tj. JVM, DDD, Architektura, Event Driven, Software Craftsmanship, CI/CD i inne. Jeżeli Lean Coffee jest dla Was czymś nowym, to w wygląda to tak: [[)]

W przeprowadzeniu naszego eksperymentu pomoże nam Piotr Suwała, reprezentujący grupę DDD-GDA.


Zapraszamy!



Profile pracodawców

Podobne wydarzenia