en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

OWASP w Warszawie

Wydarzenie:
OWASP w Warszawie
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Data:
18.04.2019 (czwartek)
Godzina:
18:15
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
The Faculty of Electronics and Information Technology on Warsaw University of Technology
Adres:
Nowowiejska 15/19
Strona www:
Agenda:

1) Skanery podatności – bezpieczeństwo aplikacji i ich infrastruktury – Andrzej Dalasiński


Na konkretnych przykładach zostanie przedstawione wykorzystanie skanerów podatności do testowania aplikacji webowych i infrastruktury aplikacji. Poruszone zostaną kwestie różnic pomiędzy typami skanerów, jakości wyników, wydajności takich rozwiązań oraz dodatkowych możliwości takich rozwiązań.


Andrzej kieruje obszarem Vulnerability Management w Bosch Cyber Defense Center. Posiada ponad piętnastoletnie doświadczenie w IT i ponad dziesięcioletnie w zapewnianiu bezpieczeństwa IT. Wcześniej projektował i wdrażał rozwiązania bezpieczeństwa w bankowości i przemyśle. Poza zdobyciem certyfikatów technicznych w obszarach systemów równoważenia obciążenia, zapór sieciowych i aplikacyjnych, systemów wykrywania i zapobiegania włamaniom oraz wieloskładnikowego uwierzytelniania swoje kompetencje potwierdził także certyfikatami niezależnymi, takimi jak CISSP, CISSP-ISSAP, CISA, ECSA, CEH.


2) Automatyzacja testowania i raportowania podatności – Adam Sosnowski


Wyniki skanowania są bezużyteczne jeśli nikt ich nie przeanalizuje i nie wykorzysta wniosków. W dużych organizacjach kluczowa wydaje się automatyzacja zarówno procesów konfiguracji jak i raportowanie do zewnętrznych narzędzi raportujących lub śledzących postępy w implementacji. Adam opowie o tym w jak programista może w zautomatyzowany sposób komunikować się ze skanerami podatności.


Adam jest absolwentem Wojskowej Akademii Technicznej na specjalności kryptologia. Posiada doświadczenie w budowaniu systemów kryptograficznych opartych o układy FPGA oraz inne platformy komputerowe. W Bosch Cyber Defense Center pracuje z użyciem skanerów podatności dla których implementuje rozwiązania automatyzujące procesy skanowania. Odpowiedzialny za interfejsy pomiędzy systemami zarządzania i raportowania, analizę wyników oraz dostarczanie raportów bezpieczeństwa.

Opis:

Dzięki uprzejmości Koła Naukowego Bezpieczeństwa Informacji, kolejne spotkanie OWASP odbędzie się w gmachu Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej (sala 105). Miło mi również poinformować, że sponsorem spotkania będzie firma Bosch, która zapewni uczestnikom poczęstunek. Udział w spotkaniu tradycyjnie bezpłatny.


Uczestnicy (1):
Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Pracodawcy IT: Warszawa

Empik S.A.
E-commerce

Warszawa
technologie:
,
1 oferta pracy
 
Asseco Poland S.A.
Firma technologiczna

Białystok, Bielsko - Biała, Bydgoszcz, Gliwice, Katowice, Kraków, Lublin, Mielec, Opole, Poznań, Radom, Rzeszów, Sanok, Szczecin, Tarnów, Trójmiasto, Warszawa, Wrocław, Łódź
technologie:
,
12 ofert pracy
 
Sapiens
Firma technologiczna

Katowice, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa, Łódź
technologie:
,
 
Zobacz wszystkie firmy >>

Podobne wydarzenia